שתף קטע נבחר

שולה זקן על האישום: האזנתי כדי לייעל, ובאישור

אחרי רה"מ לשעבר אולמרט, השיבה גם ראש לשכתו על כתב האישום נגדם. היא טענה כי ההאזנה לשיחותיו של אולמרט נדרשה כדי לתאם את לוח הזמנים שלו ולנהל את המשרד ביעילות. על האישום בפרשת טלנסקי: "פעלתי מתוך ביטחון שאיש לא יעלה על דעתו לעשות דבר בלתי חוקי". עוד טענה כי לא עשתה כל שימוש לרעה במעמדה כעובדת ציבור בכירה

אחרי ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, הגישה הערב (יום ב') גם ראש לשכתו לשעבר, שולה זקן, את תשובתה לכתב האישום המשותף נגדם. בתשובתה מתייחסת זקן בין השאר גם לאישום הנוגע להאזנות הסתר שביצעה לו כביכול, וטוענת כי הדבר נעשה באישור אולמרט ובכירי משרדו, ולמטרות ייעול עבודתו בלבד.

 

בתשובתה של זקן, שהוגשה באמצעות עורך דינה מיכה פטמן, נכתב כי באותה תקופה היה אולמרט, שכיהן כשר התעשייה והמסחר, אחראי על ארבעה משרדי ממשלה שונים, ופעל בהתאם מול ארבעה מנכ"לים שונים. לפיכך, לדבריה, היא הייתה הגורם היחידי שיכול היה לסנכרן ולתאם את לוח הזמנים של אולמרט.

 

"כדי לייעל את עבודת המשרד ולשלוט בלוח הזמנים של מר אולמרט, ריכזה מלאכה זו הגברת זקן", נכתב בתשובה. "על מנת לבצע ריכוז זה כיאות... התעורר הכרח לעקוב אחר דברים המתרחשים בזמן אמת, ושיש בהם כדי להשפיע על לוח הזמנים... מרכיב מרכזי שכזה היו השיחות בין ראש לשכת השר, מר עובד יחזקאל, לבין השר, מר אולמרט, כמו גם שיחות בין מנכ"ל המשרד לבין השר".

 

בתשובתה טוענת זקן כי אחוז נכבד מכלל ההאזנות בוצע לבקשת בכיר בלשכה לצורכי מעקב, יעילות ועבודה שוטפת בין אותו בכיר לבין אולמרט. לדברי זקן, לעתים היא שוחחה עם אולמרט לאחר קיום שיחות טלפון כאלה ואחרות על תוכנן, ולאור קיומן של שיחות כאלה, שמהן היה ברור כביכול שזקן האזינה לשיחותיו של אולמרט וזה לא התנגד לכך, ראתה בכך זקן אישור להמשיך בנוהל זה של עבודה.

 

על טלנסקי: "פעלה במסגרת התפקיד"

בתשובתה מציינת זקן כי בנוסף האזינה גם לכמה שיחות של אולמרט שלא נגעו לענייני עבודה, אך עשתה זאת באישורו. לדבריה, בפעולת "השתק" בטלפון השתמשה כדי לא להפריע לאולמרט, וכדי שלא ישמע את שיחות הרקע במזכירות. בתשובתו מוקדם יותר היום על כתב האישום טען גם אולמרט עצמו כי "כל פעולותיה של הנאשמת בעניין זה, ככל שהיו, נועדו כדי לשפר ולייעל את עבודת המשרד וכדי להקל על הנאשם בביצוע תפקידו".

 

כמו אולמרט, העדיפה זקן שלא להשיב לפי שעה על האישום הנוגע לפרשת "ראשונטורס". בהתייחס לסעיף האישום בפרשת טלנסקי, לפיו ניהלה זקן יחד עם עו"ד אורי מסדר "קופה סודית" שבה נשמרו עבור אולמרט סכומי כסף גדולים

במזומן שמקורם בטלנסקי וכספים ממקורות אחרים, נכתב בתשובה: "גברת זקן, נטולת השכלה משפטית, פעלה, ככל שפעלה, כפי שנדרשה לפעול בהגדרת תפקידה, מתוך ביטחון בכך כי איש לא יעלה על דעתו לעשות דבר בלתי חוקי".

 

בתשובתה טענה זקן כי הפרקליטות הפכה אותה ל"מנהלת תנועות הכספים" כדי לבסס את התיזה של כתב האישום, אולם בפועל, ולפי כתב האישום עצמו, על ניהול הכספים היה מופקד עו"ד מסר, וזקן לא ניהלה דבר. לפיכך, טענו, המסקנה לגבי זקן צריכה היתה להיות כמו לגבי מסר - שאין מדובר בעבירה פלילית.

 

בתשובתה כופרת זקן באישומים בדבר מרמה והפרת אמונים, וטוענת כי לא השתתפה בניצול לרעה של מעמד התפקיד ולא עשתה כל שימוש לרעה במעמדה כעובדת ציבור בכירה.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. "אולמרט לא התנגד להאזנות"
צילום: גיא אסיאג
אולמרט. בטוח שפעלה כדי לייעל העבודה
צילום: גיא אסיאג
מומלצים