שתף קטע נבחר

ברק מאוים: 'ארצח אותך לפני שתהרוס התנחלויות'

ימים ספורים לאחר שנודע על מכתב האיום שנשלח למפכ"ל המשטרה, בלשכת שר הביטחון התקבל מכתב איום, שהועבר לבדיקת השב"כ: "אם אתה חושב להרוס את ההתיישבות ביו"ש אתה טועה. אני ארצח אותך עוד לפני כן ואם לא אצליח - אז אחרי שתגמור להיות שר וכשלא יהיו לך שומרי ראש"

איום מפורש ברצח, בצל ההקפאה. בלשכת שר הביטחון, אהוד ברק, התקבל מכתב איום על חייו וחיי קרוביו, ובו הבטיח הכותב לרצוח אותו אם יהרוס התנחלויות ביהודה ושומרון. המכתב הועבר בידי קצין הביטחון של המשרד לבדיקת השב"כ.

 

בלשכת ברק סירבו הערב (יום ג') להתייחס לנושאי אבטחה. עם זאת, גורמים ביטחוניים אישרו כי לאחרונה התקבלו כמה מכתבים אנונימיים, בחלקם משפטי איום. הם ציינו כי המכתבים אינם מגיעים ישירות לשר הביטחון - והם מועברים דרך קבע לבדיקת השב"כ.

 

על פי הפרסום בערוץ 10, כלל המכתב את האיומים הבאים: "מר אהוד ברק, אם אתה חושב להרוס את ההתיישבות ביו"ש אתה טועה. אני ארצח אותך עוד לפני כן ואם לא אצליח - אז אחרי שתגמור להיות שר וכשלא יהיו לך שומרי ראש". המאיים המשיך: "היזהר, אני אפגע בך או בילדיך ובכל היקר לך". 

 

האבטחה הוגברה לאחר ההקפאה

לאחר ההחלטה של הקבינט על ההקפאה והעימותים שפרצו בשטח, החליט השב"כ להגביר את האבטחה סביב שר הביטחון. בשלב זה, אומרים גורמי הביטחון, אין מידע שיבהיר אם אכן מדובר באיום רציני או בעוד אחד מהמכתבים שמגיעים דרך שיגרה ללשכת ברק, כמו גם לאישים ישראלים אחרים.

 

מכתב זה מצטרף לאיום שהופנה לאחרונה כלפי מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן. אחת הסברות היא שמדובר היה באנשי ימין קיצוני שעומדים מאחורי אותו איום, בשל דבריו של כהן על הצורך באכיפת החוק ביו"ש בצל ההקפאה. "אתה סומנת לעולם הבא. יום הדין שלך קרב", כתב לו אדם אלמוני שטרם נעצר.

 

עם קבלת מכתב האיום על המפכ"ל, נפתחה חקירה משותפת של

המשטרה ושירות הביטחון הכללי, והאבטחה סביב המפכ"ל תוגברה. אפשרות נוספת שנבנחנת היא כי מאחורי המכתב עומדים גורמי פשיעה.

 

לאחר אותם איומים אמרו ל-ynet מומחי אבטחה כי על המפכ"ל לשנות את שיגרת יומו, אך אין סיבה נקודתית לחשש אמיתי. "יש להפעיל במקרה הזה מערך מודיעיני ואבטחתי", אמר בכיר לשעבר בשב"כ. "לגבי המכתב, יש לבדוק אם ניתן לאתר טביעת אצבע ולנקוט בצעדים הרגילים. מערך הבדיקה מבצע, במקביל, תהליך של 'מיפוי איומים' שבו מנסים לבדוק למי יש עניין לפגוע במפכ"ל"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק. איום מפורש ברצח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים