שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  וילנאי: מקווה שכולם יגנו את האיומים על ברק

  אחרי המכתב שנשלח לשר הביטחון ובו איום לרצוח את ברק אם יפנה התנחלויות, סגנו קובע ש"אסור לנו לעבור על זה בשתיקה"

  אהוד ברק מאוים כנראה על-ידי קיצונים מהימין, וסגנו מבקש גינוי פומבי ונחרץ: "אני מקווה שמנהיגים מכל קצוות הקשת הפוליטית יביעו עמדה ברורה נגד עבריינים שמנסים לפגוע בנציגי המדינה", אמר היום (ד') סגן שר הביטחון, מתן וילנאי, בהודעה לתקשורת.

   

  לדבריו, "כבר חווינו תקופות של איומים שהגיעו עד מעשים נוראים שפגעו במדינה, בתושביה ובאחדות העם, כולי תקווה שכל מי שלא מרוצה מהחלטות כאלה ואחרות של הממשלה יפעל בדרכים דמוקרטיות בלבד". בקרב מנהיגי המתנחלים נשמעו אתמול קולות מזלזלים בפרסומים על איום, והיו שטענו שמדובר ב"ספין של ברק".

   

  גורמים ביטחוניים אישרו כי לאחרונה התקבלו כמה מכתבים אנונימיים, בחלקם משפטי איום. על פי הפרסום בערוץ 10, כלל המכתב האחרון את האיומים הבאים: "מר אהוד ברק, אם אתה חושב להרוס את ההתיישבות ביו"ש אתה טועה. אני ארצח אותך עוד לפני כן ואם לא אצליח - אז אחרי שתגמור להיות שר וכשלא יהיו לך שומרי ראש". המאיים המשיך: "היזהר, אני אפגע בך או בילדיך ובכל היקר לך".

   

  וילנאי הוסיף בעניין זה ש"אסור לנו לעבור בשתיקה על איומים וניסיונות הפחדה מצד קיצונים שמנסים לפגוע באופי המשטר הדמוקרטי ובלכידות החברה הישראלית".

   לגבי הקפאת הבנייה בהתנחלויות, הוא ציין כי "אזרחי המדינה צריכים לזכור שמערכת הביטחון מיישמת את החלטת הקבינט שהתקבלה על ידי כל חברי הקבינט ולא על ידי שר כזה או אחר לבדו".

   

  לאחר ההחלטה של הקבינט על ההקפאה והעימותים שפרצו בשטח, החליט השב"כ להגביר את האבטחה סביב שר הביטחון. בשלב זה, אומרים גורמי הביטחון, אין מידע שיבהיר אם אכן מדובר באיום רציני או בעוד אחד מהמכתבים שמגיעים דרך שיגרה ללשכת ברק, כמו גם לאישים ישראלים אחרים. המכתב מצטרף לאיום שהופנה לאחרונה כלפי מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מיכאל קרמר
  וילנאי. זה כל הקבינט, לא רק ברק
  צילום: מיכאל קרמר
  ברק. האבטחה תוגברה
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים