שתף קטע נבחר

7 פצצות מרגמה נורו לעבר אשכול - איש לא נפגע

שני מטחים של פצצות מרגמה נורו הבוקר לעבר מעבר כרם-שלום והמועצה האזורית אשכול. אחרי הירי נסגר מעבר כרם-שלום ותושבי הקיבוץ הונחו להיכנס לחדרים ממוגנים. פלוגות סלאח א-דין של ועדות ההתנגדות נטלו אחריות לירי

מטחי המרגמות מרצועת עזה לא פוסקים. שבע פצצות מרגמה נורו הבוקר (יום ה') לעבר הנגב המערבי, מרביתן נפלו באזור מעבר כרם שלום ובמועצה האזורית. איש לא נפגע ולא דווח על נזקים. פלוגות סלאח א-דין של ועדות ההתנגדות העממית לקחו אחריות לירי.

 

הירי החל סמוך לשעה 7:45. שלוש פצצות מרגמה נפלו סמוך למעבר כרם שלום, ועוד אחת בשטח הפלסטיני. פצצת מרגמה אחת נפלה במועצה האזורית אשכול. בחלוף זמן לא רב נורה מטח שני מהרצועה, ושתי פצצות נפלו במועצת אשכול.

 

מייד לאחר הירי נקראו תושבי קיבוץ כרם שלום להיכנס לחדרים המוגנים - ושהו שם במשך כחצי שעה. תושבת המקום סיפרה ל-ynet: "אני מקווה שמדובר רק בירי נקודתי, אבל אנחנו לא תמימים עד כדי כך שנאמין כי לא תהיה מערכה נוספת. כך או כך- אנחנו בשגרה".

 

מזכיר הקיבוץ, זוהר רונן, אמר ל-ynet: "אנחנו תמיד ערוכים לקראת הבאות. עד לפני זמן לא רב זו הייתה השגרה היומיומית שלנו, אז אנחנו לא מתרגשים מהבוקר הזה". מצה"ל נמסר כי בעקבות ירי הפצמ"רים נערכה הערכת מצב והוחלט לסגור לתנועה את מעבר כרם-שלום.

  

אלוף הפיקוד: ענני סערה מתקרבים

ביום שלפני הירי סיירו באזור אלוף פיקוד דרום, האלוף יואב גלנט, וראשי רשויות מהדרום ועוטף עזה. האלוף ציין כי השקט במקום זמני ובאופק ניתן לראות ענני סערה. ראש מועצת אשכול, חיים ילין, ציין כי "השקט לא שורר פה ויש כל הזמן קרבות". עוד הוסיף כי במועצה פועלים בשני מסלולים, הראשון - פעילות של פיתוח האזור והשני - הכנה לקראת העימות הבא.

  

הירי הבוקר אינו הפעם הראשונה החודש בה אנשי ארגוני הטרור משגרים פצמ"רים לעבר ישראל. ביום שישי בשבוע שעבר נורו שתי פצצות מרגמה מרצועת עזה לעבר שטחי המועצות האזוריות שדות נגב ואשכול. אחת הפצצות נפלה בשטח פתוח ואילו השנייה

נפלה בשטח פלסטיני סמוך למעבר כרם שלום. פצצת מרגמה התפוצצה גם ביום שני סמוך לגדר המערכת מול אחד היישובים במועצה האזורית חוף אשקלון.

 

בלילה שבין שלישי לרביעי נהרג איש הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות וארבעה מחבריו נפצעו בחאן יונס, בתקיפה של מטוסי חיל האוויר. צה"ל אישר כי תקף ברצועה חוליה שהתכוונה לשגר רקטות לעבר ישראל. לדברי הפלסטינים, ההרוג הוא ג'יהאד סמיירי, המשמש מפקד אזורי של הארגון.

 

יצוין כי התושבים המתגוררים סמוך לרצועה - וסובלים מירי הפצמ"ר - לא יוכלו בשלב זה לתלות תקוות רבות בהשלמת פיתוחה של מערכת "כיפת ברזל", שכן אין ביכולתה של זו להגן מפני איום הירי בטווח הקצר מ-4 ק"מ.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משגר פצמ"ר ברצועה. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים