שתף קטע נבחר

השרים ידונו: בימ"ש ישלח עברייני מין לשיקום

ועדת השרים לחקיקה תדון בהצעת חוק להסדרת שיקום מניעתי של עברייני מין. לפי הצעת החוק, בית המשפט יקבל הערכת מסוכנות של העבריין ובכפוף להסכמתו - תותאם לו תוכנית מניעה אישית, כולל טיפול תרופתי

שבוע לאחר הרצח המחריד של לאון קלנטרוב, ועדת השרים לענייני חקיקה תדון מחר (א') בהצעת חוק שנועדה להסדיר שיקום מניעתי של עברייני מין. על פי ההצעה, שר הרווחה, לאחר התייעצות עם שר הבריאות, יהיה רשאי להקים יחידות שיקום מניעתי שיפעלו כדי להגן על הציבור מפני ביצוע עבירת מין נוספת על ידי עבריין מין.

 

תפקידי יחידות השיקום, על פי ההצעה, יהיו לקבוע כללים לתוכניות שיקום מניעתי פרטניות ולהמליץ בפני בית המשפט על פי הערכת מסוכנות על תוכנית שיקום מניעתי כללית לעבריין מין. את הצעת החוק הגיש ח"כ משה (מוץ) מטלון (ישראל ביתנו).

 

פדופיליה ברחובות - כותרות מהשבוע האחרון:

  

על פי הצעת החוק, בית המשפט, לאחר שקיבל הערכת מסוכנות ואת המלצות יחידת השיקום בדבר תוכנית שיקום מניעתי כללית לעבריין המין, רשאי יהיה לתת לגביו הוראות בעניין שיקום מניעתי, "אם סבר, לאחר שקיים דיון בעניין, כי השיקום המניעתי דרוש על מנת לצמצם את רמת הסיכון הנשקפת מעבריין המין לביצוע עבירת מין נוספת, ובלבד שעבריין המין הביע את רצונו להיות נתון לשיקום מניעתי".

 

בית המשפט אף יוכל להורות על שימוש בתרופות, תחת התנאים הבאים: השימוש בתרופות הוא חלק מהשיקום המניעתי של עבריין המין הכולל גם אמצעים אחרים; רופא מומחה קבע שמצבו של עבריין

המין מצדיק שימוש בתרופות ושמצבו מתאים לשימוש בתרופות; עבריין המין נתן הסכמתו לשימוש בתרופות לאחר שהוסברה לו משמעות השימוש ונמסר לו מידע רפואי הדרוש לו לפני החלטתו. 

 

ח"כ מטלון אמר כי "עבריינות המין הפכה לנגע במדינת ישראל, ולכן ישנו צורך מיידי לטיפול בתופעה באופן יסודי. הענישה בתגובה למקרים אלו לא הוכיחה את עצמה, אם בגלל קלותה ואם בגלל אי יעילותה, ולכן דרושה תכנית מקיפה שתאפשר התמודדות מוצלחת יותר עם בעיה חברתית זו. רצוי גם לזכור שרבים מקורבנות עברייני המין הינם ילדים, ותכנית זו באה להגן עליהם".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ח"כ מטלון. עבריינות המין הפכה לנגע
צילום: שאול גולן
מומלצים