שתף קטע נבחר

למה נשים מפרסמות את צבע החזייה בפייסבוק?

במהלך השבוע האחרון פירסמו נשים ברחבי העולם סטטוס הכולל רק שם של צבע. מדובר בצבע החזייה שלהן, בניסיון לקדם מודעות בנושא סרטן השד

"שחור ותכלת", כתבה הגולשת ג'ניפר בשורת הסטטוס שלה בפייסבוק ביום חמישי בערב. "ורוד" כתבו אמבר,אנליסה ושרון בפייסבוק שלהן ביום שישי. "בז'", כתבה הגולשת ג'יל גם ביום ששי. "לבן", כתבה ג'ולי. יונית כתבה "שחור".

 

כך גם נשים נוספות בפייסבוק בארץ ובעולם, פרסמו במהלך סוף השבוע סטטוס הכולל צבע, ולא תמיד עם הסברים נוספים. הצבעים עליהן דיברו הנשים הוא צבע החזייה שהן לובשות באותו רגע. המטרה: הגדלת המודעות לנושא סרטן השד.

 

לשלוח לנשים בלבד

בסוף השבוע הופצו בפייסבוק מכתבי שרשרת באנגלית, הקוראים לנשים לקחת חלק ביוזמה אך בשלב הראשון לא לגלות את המטרה שלה. זאת בשביל למשוך תשומת לב, ורק אז לחשוף את הקמפיין. 

 

"עושים קצת כיף... כתבי את צבע החזייה שלך בסטטוס. רק את הצבע, ולא שום דבר אחר. ושלחי את המייל הזה *רק* לנשים, לא לגברים", נכתב באחד הנוסחים של המכתב, "יהיה מגניב לראות אם זה יעזור להפיץ את המודעות של סרטן השד. יהיה כיף לראות כמה זמן יקח עד שגברים יתהו למה לבנות יש צבע בסטטוס שלהן. חי חי. אל תגלו לפני שנפיץ את זה, ושלחו לנשים בלבד".

 

במהלך השבוע האחרון התפרסמו דיווחים המצטטים את הסטטוסים והמכתבים, אך לא ידעו להצביע על המקור שממנו המכתב הופץ. עמותה לחקר סרטן השד בארה"ב הכחישה קשר לקמפיין - אבל עודדה אותו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים