שתף קטע נבחר

ישראל ביתנו: שריר אקדמי נגד הצעות העבודה

שר הביטחון מעכב את ההכרזה על מכללת אריאל כאוניברסיטה, בהתאם להסכם הקואליציוני עם הליכוד - ובישראל ביתנו עושים שריר קואליציוני

ישראל ביתנו עושה שרירים: מפלגתו של שר החוץ, אביגדור ליברמן, הודיעה היום (ב') כי תתנגד לכל חקיקה או הצעה של חברי כנסת מטעם מפלגת העבודה אשר יועלו בכנסת - "בשל התנגדותו של שר הביטחון אהוד ברק, להפוך את המכללה האקדמית באריאל לאוניברסיטה, על אף שהדבר קבוע בהסכם קואליציוני".

 

על פי אחד הסעיפים בהסכם הקואליציוני בין ישראל ביתנו לליכוד, מכללת אריאל תוכר כאוניברסיטה. לפני חודשיים התקיימה פגישה בנושא בין ליברמן לבין ברק, במהלכה סוכם כי שר הביטחון יקדם את הנושא, מכיוון שמדובר בתחום סמכותו בשל מיקומה של המכללה ביהודה ושומרון.

בישראל ביתנו טוענים כי ברק מעכב את קידום התהליך ואינו מנחה את הצבא לפעול בהתאם לסיכום.

 

"כל עוד מפלגת העבודה לא תתחיל לכבד הסכמים שהיא חתומה עליהם, כל פעילות פרלמנטרית מטעמה תיתקל בהתנגדות כוללת של 15 חברי כנסת", הבהיר יו"ר סיעת ישראל ביתנו, רוברט אילטוב.

 

"מפלגת ישראל ביתנו לא תסבול אי קיומם של הסכמים קואליציוניים ולא תעבור על כך לסדר היום", הוסיף אילטוב, "נושא המכללה מטורפד מתוך קטנוניות ואי רצון לעמוד בהסכם חתום. אנו נעמוד על דרישתנו להפוך את מכללת אריאל לאוניברסיטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכללת אריאל. סלע המחלוקת
צילום: מאיר פרטוש
מומלצים