שתף קטע נבחר

התלמידים נותנים ציונים למנהלים

חדש: תעודות גם למנהלי בתי-ספר. מנהלים מוכשרים ברשת התיכונים אמי"ת זוכים בבונוס בסך 15 אלף שקל, מנהלים חלשים נשלחים הביתה. המליצו גם אתם על המורה של המדינה

כמו תלמידיהם, גם מנהלי בתי הספר התיכוניים ברשת אמי"ת מקבלים מהנהלת הרשת תעודת הערכה על הישגיהם במהלך השנה, אך להערכה שותפים גם תלמידי בתי-הספר. מנהל שהציון הממוצע שלו 9 ומעלה מקבל בונוס בסכום של 15 אלף שקל. מנהלים שהציון הממוצע שלהם הוא 7 ומטה מקבלים הערת אזהרה, ואם הם אינם משפרים את הממוצע בשנה השלישית, הם מפוטרים.

 

מנכ"ל הרשת, המנהלת 60 בתיספר תיכוניים ברחבי הארץ, ד"ר אמנון אלדר, שהנהיג בשנים האחרונות חדשנות בתחומים שונים בבתי-הספר, החליט לאמץ שיטות עבודה מהעולם העסקי - הערכת מנהלים כדי לקדם את בתי-הספר.

 

"מנהל בית-הספר הוא המפתח להצלחת בית-הספר‭,"‬ אמר אלדר, "לכן החלטנו להשקיע במנהלים בתהליך בחירתם, בהכשרתם ובליווי צמוד של מנהל מצליח לשעבר. אנו מציידים אותם בכל האמצעים הטכניים הנדרשים לביצוע עבודתם. כספי הבונוסים הם כספי תרומות מחו"ל שהרשת מגייסת".

 

אלדר ציין כי התלמידים שותפים בהערכה באמצעות שאלונים שהם מקבלים. עליהם להעניק למנהל ציון, בין השאר, על יחס הצוות החינוכי והמנהל לתלמידים, אקלים בית-ספרי, צמצום תופעות אלימות והנחלת ערכים. השאלונים נבדקים על ידי צוות מומחים ממכללת בית-ברל, וברשת משתמשים בתוצאות כחלק מהמערכת הכוללת של ההערכה.

 

תעודת ההערכה כוללת שיעורי זכאות בבחינת הבגרות, איכות התעודה, תקשורת מול התלמידים, הפיקוח, ההורים, העירייה, הרשת ואחרים. ישנה גם התייחסות לנושאי כספים, ובהם תחזית תלמידים, נהלים בעבודה, עמידה ביעדים וניהול תקציב ובתחום התפעול נושאים כמו גיוס מורים, פיטורי מורים, ניהול שכר וניהול מערכות מידע.

קיבל בונוס. צחי לב רן. צילום: חיים צח

 

אלדר הוסיף כי מנהל שהציון הממוצע שלו עומד על 9 ומעלה מקבל בימים אלה 15 אלף שקל, ממוצע 8 מזכה ב‭10,000-‬ שקל, וממוצע של פחות מ‭7-‬ גורר הערת אזהרה. "ממוצע 7 ומטה בשנה הראשונה מבחינתי זה מקרה, בשנה השנייה זה צירוף מקרים, ובשנה השלישית זו שיטה - והמנהל הולך הביתה‭,"‬ הסביר אלדר. בימים אלה יקבלו 9 מנהלים בונוס של 15 שקל, 36 מנהלים יקבלו ‭10,000‬ שקל, ושניים מקבלים אזהרה.

 

ברשימת המנהלים שהצליחו להוביל את בתי-הספר שלהם להישגים ויקבלו השנה בונוס יהיו גם הרב איתמר חייקין, מנהל בית-הספר המדעי-טכנולוגי אמי"ת כפר-בתיה, שתלמידיו ממוקמים בחזית המדעיתטכנולוגית. חייקין מוכר כאיש חינוך מקורי, מסור, יצירתי ומעורר עניין בקרב תלמידיו. ממוצע הזכאות בתיכון עומד על ‭,95%‬ וביתהספר שומר על ממוצע זה כבר שנים אחדות.

 

מנהל נוסף שיזכה בבונוס הוא צחי לב רן, מנהל תיכון אמי"ת בית-שמש. בית-הספר שהוא מנהל עמד בשנים האחרונות בפני משברים גדולים, אך לב רן החזיר את בית-הספר להיות מקום שניתן ללמוד בו, שיקם את סמכות המורים וההנהלה ויחד עם ההורים החזיר את בית-הספר למסלול של לימודים ולהעלאת שיעורי הזכאות לבגרויות. לפני שלוש שנים עמד שיעור הזכאות על ‭,40%‬ וכעת השיעור הוא‭.68% ‬

 

בואו להמליץ על המורה של המדינה

"ידיעות אחרונות" בשיתוף עם מפעל הפיס, הסתדרות המורים בישראל, חברת פילת ו-ynet מכריזים על תחרות "המורה של המדינה". בואו לבחור את המורה של המדינה, מלאו את טופס המועמדות, ספרו לנו מי המורה שלדעתכם ראוי לזכות בפרס הצטיינות ובהכרה ציבורית ואולי הוא יזכה להיות אחד מששת המורים המצטיינים אשר ייבחרו על ידי ועדה של אישי ציבור מובילים בתחרות. אפשר להמליץ על מורים שעליהם הומלץ גם בשנה שעברה. ניתן להגיש מועמדות עד 23 בינואר 2010.


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קיבל בונוס- הרב איתמר חילקין
צילום:צביקה טישלר
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים