שתף קטע נבחר

האפיפיור: נישואי הומואים - פגיעה ברצון האל

מנהיג הכנסייה הקתולית קשר בין התחממות כדור הארץ לנישואים חד-מיניים וטען שהחתירה תחת "ההבדלים הביולוגיים בין המינים" מאיימת על הבריאה האלוהית

האפיפיור הזהיר אחר הצהריים (יום ב') את מדינות העולם מפני אישור נישואים חד-מיניים בחוק ואמר כי התופעה חותרת תחת רצון האל. בנדיקטוס ה-16 אמר כי בני האדם אינם יכולים לחרוג מחוקי הטבע שהוכתבו על ידי "בורא העולם".

 

ראש הכנסייה הקתולית נשא נאום בפני דיפלומטים מרחבי העולם ועסק בעיקר בתופעת שינויי האקלים. "עלינו לזכור שבעיית איכות הסביבה היא מורכבת ואנו יכולים להשוות אותה לתופעה אחרת", אמר בנדיקטוס וטען כי "ניתן להגן על יצורים הנמצאים בסכנת הכחדה בדרכים שונות.


קשר בין זוגות חד-מיניים להתחממות הגלובלית? (צילום: AP)

 

"מתקפה דומה נובעת מחוקים או הצעות חוק המתיימרים להיאבק באפליה ואשר פוגעים בבסיס הביולוגי של ההבדלים בין המינים", הוסיף האפיפיור. "אני חושב, לדוגמה, על מדינות מסוימות באירופה ובצפון ובדרום אמריקה". בכך תקף האפיפיור מאמצי חקיקה המעגנים נישואים חד-מיניים בחוק.

 

בחודש שעבר הפך מכסיקו סיטי לעיר הבירה הראשונה באמריקה הלטינית שהתירה נישואי גייז. בכמה מדינות ברחבי ארה"ב וכן בכמה מדינות אירופיות נישואים אלה מותרים על פי חוק. "חשוב לזכור שחירות אינה דבר מוחלט,

מכיוון שהאדם אינו אלוהים אלא רק נברא בצלמו של האל, בריאת האל. מסלולו של האדם לא יכול להיקבע לפי קפריזות או רצון, אלא חייב להלום את המבנה שהכתיב הבורא העליון", הדגיש האפיפיור.

 

בדבריו לגבי שינויי האקלים הביע האפיפיור דאגה מאוזלת ידה של הקהילה הבינלאומית שנכשלה במאמציה לגבש הסכם אקלים בוועידת קופנהגן בחודש שעבר. "אני גם מודאג מההתנגדות הכלכלית והפוליטית למאבק בפגיעה באיכות הסביבה. אני מקווה שיצליחו לגבש הסכם יעיל שיתמודד עם סוגיה זו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דובר האל? האפיפיור
צילום: AP
זוג בהפגנה בסן פרנסיסקו
צילום: AP
מומלצים