שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עיתוני ערב: שגריר טורקיה הושפל והושב על דרגש
  התקשורת הערבית רעשה מהתמונות שיצאו מישראל, בהן הוצג יחס "בלתי הולם" מצד סגן שר החוץ. העיתון אל-חיאת טען בכותרת: "ליברמן מתכוון להסלים את היחסים בין ישראל לטורקיה"

  באופן לא מפתיע גינו היום (ג') כלי התקשורת במדינות ערב את שיחת הנזיפה, שערך סגן שר החוץ דני איילון לשגריר טורקיה בישראל, אחמט אוגוז צ'ליקול. "השפלה לשגריר הטורקי בישראלי - הוא הושב על כסא נמוך", זעקה הכותרת של אתר האינטרנט חיזבאללה.

   

  אתר לבנוני אחר, "לובנאן אל-אן", המזוהה דווקא עם המחנה האנטי-סורי, המשיך באותו הכיוון: "משרד החוץ הישראלי התכוון להשפיל את שגריר טורקיה מול עדשות המצלמה", נכתב. "סגן שר החוץ של ישראל התכוון להשפיל את שגריר טורקיה בישראל מול עדשות המצלמה. הוא קרא לו למשרדו, הכניס אותו באופן בלתי הולם ואחר כך הושיב אותו על דרגש נמוך, בשעה שאיילון ישב על כסא מפואר וגבוה מזה של השגריר".


  פערי גבהים בכסאות. איילון למעלה, השגריר למטה (צילום: גיל יוחנן)

   

  "ליברמן מתכוון להסלים את היחסים בין ישראל לטורקיה", קבעה הכותרת של היומון "אל-חיאת" היוצא לאור בלונדון. בכתבה המצטטת מקורות במשרד הביטחון ולפיהם שר החוץ, אביגדור ליברמן, מנסה לפגוע בביקורו הצפוי של שר הביטחון, אהוד ברק, באנקרה. "בהתאם להוראות מליברמן התכוון איילון להשפיל את השגריר. הוא קרא לו לחדר במשרדו בכנסת ולא אל משרד החוץ, כדי 'לנזוף' בו. אחר כך הושיב אותו על דרגש נמוך בשעה שהוא ופקידיו ישבו על כיסאות מפוארים".

   

  העיתונאים שבאו לפגישה אמש במשכן הכנסת, ביקשו מאיילון ומהשגריר הטורקי

   ללחוץ ידיים, ואיילון סירב. "העיקר שיראו שהוא יושב נמוך ואנחנו גבוה ושיש פה רק דגל אחד, ואתה רואה שאנחנו לא מחייכים", סינן סגן השר בעברית, כשהשגריר המובך מולו.

   

  גם במשרד החוץ בירושלים היו שמתחו ביקורת על "שיחת הנזיפה". "לא צריך את המעשים המביכים בפני עצמם של איילון לשגריר טורקיה, ברמה של מסכת סוף שנה בבית ספר, כדי להציף את הבעיה", אמר בכיר במשרד החוץ.

   

  בטורקיה לעומת זאת, לא עשו עניין מהפגישה. אתר החדשות הגדול בטורקיה, Hürriyet, דיווח הבוקר באיפוק על האירועים האחרונים. האתר התבסס על מידע מכלי תקשורת ישראלים, ובראשם ynet, והתמקד בעיקר בתגובות החריפות שעלו כלפי איילון בישראל. האתר הביא בהרחבה מסוימת את הפרשנות שניתנה, כאילו שר החוץ ליברמן עומד מאחורי התנהגותו של איילון, במטרה לעכר את היחסים בין שתי המדינות, ערב ביקור שר הביטחון ברק במדינה.

   

  בהכנת הידיעה השתתף דניאל אדלסון
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השגריר הטורקי ממתין לאיילון
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים