שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תערוכה: הצצה לסטודיו של האמנים
  תערוכה קבוצתית חדשה בגלריה דן מציגה, מלבד יצירות של אמנים כמו יוסל ברגנר, מיכאל קובנר, מאיר אפלפלד ואחרים, גם הצצגה חד פעמית לסטודיו הפרטי שלהם ולתהליכי היצירה

  תערוכה חדשה, המוצגת בימים אלה בגלריה דן בשם" וריאציות על סטודיו" מציגה הצצה חד פעמית למקום הפרטי של האמנים. נוטלים בה חלק מיכאל קובנר, יוסל ברגנר, מאיר אפלפלד, ראובן קופרמן, צביקה לחמן, רות שלוס, רונן סימן טוב, אורי שכנר, יוסי מרק, מנחם מזרחי, חגית שחל, אודרי ברגנר ואורנה מילוא, ואוצרת אותה אירית לוין. 

   

  צילום: רן ארדה

   

  כל אחד מהאמנים מציג את הסטודיו שלו, יחד כמובן עם מיטב מיצירותיו, כפי שהוא משתקף דרך תהליכי עבודה, המרחב, החפצים, הנוף הנשקף מהחלון, הדיוקן האישי ותיעוד החלל. הם עושים זאת באמצעות ציורים, רישומים, אטיודים וצילומים.

   

  אחת העבודות המעניינות היא "הסטודיו ברחוב ביל"ו" של יוסל ברגנר. מדובר בסקיצות וציור על כן המתארים את כותלי הסטודיו שלו,

  הכוללים בין היתר צעצועים, כלים ואובייקטים צפופים ודחוסים הנמצאים על קירותיו. מקבץ סקיצות אקספרסיביות בפורמט קטן מופיע לצד צילומים המתעדים פינות בסטודיו, כדיוקן קבוצתי של מקום וזמן.

   

  "הסטודיו פועל כחלל אישי ופיסי, בו האמן עובד לבד. זהו מקום עבודה של פולחן וטקסיות" אומרת האוצרת אירית לוין, "לעיתים הסטודיו ממוקם בתוך הבית ושוזר את חיי האמן האישיים באלה המקצועיים".

   

  הסטודיו כמרחב יצירה עבר תמורות משמעותיות בעשורים האחרונים, החל מהסטודיו המסורתי דרך ה"סופר סטודיו" - ה"פקטורי" של אנדי וורהול - ועד לסוגי סטודיו יצרניים של אמנים כדמיאן הירסט וג'ף קונס. בשנים האחרונות ניכר עיסוק רב בסטודיו כמרחב יצירה, ותעורכות רבות בנושא הוצגו בארצות הברית, בבריטניה ועוד.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים