שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  קורבן לטרמפיסטית הסוחטת: "קראו לי 'בני סלע'"
  שניים מעשרות הנהגים שנפלו, על פי החשד, קורבנות לסחיטה של מלי זריהן, מרוצים ממעצרה - אך עדיין מתקשים להתגבר על הנזק התדמיתי ועל חוויית המעצר בחשד לאונס שלא היה
  "היא גרמה לנו נזקים נפשיים, כלכליים ותדמיתיים אדירים". כך סיכמו שני גברים את יחסיהם עם מלי זריהן, צעירה בת 25 מרעננה, שנעצרה בחשד לסחיטת עשרות נהגים. לפי החשדות נגדה, זריהן נהגה לתפוס טרמפים ואז לאיים על הנהגים כי תגיש נגדם תלונה על אונס, אם לא ייתנו לה כסף או יסיעו אותו למקום שביקשה.

   

  "נזרקתי לתא מעצר. בכיתי וצעקתי שם, כי באמת לא הבנתי איך הגעתי למצב כזה - מבלי שעשיתי שום דבר רע", מספר רונן כהן ממושב גנות, שנפל קורבן למעשיה של זריהן. הוא עצר לה לפני כשלושה חודשים, כשעמדה באזור שער הגיא. "ראיתי בחורה בלונדינית ומיד עצרתי. היא ביקשה לנסוע לגוש דן, ובדרך דיברנו", אמר כהן, והוסיף: "סיכמנו שנעצור בבית שלי ונבלה יחד. היא התקלחה אצלי, ואחר כך נסענו למסעדה. כשהגענו, היא ביקשה שנחזור לביתי".

   

  עם שובם, הוא מספר, שתו השניים לשוכרה ואחר כך התגפפו. אלא שהחל מנקודה זו, החלו הדברים להידרדר. "היא ביקשה שנפסיק וזה מה שעשינו. הרגשתי עייפות מוזרה, כי נראה לי שהיא הכניסה כדור שינה למשקה שלי. אחר כך הייתי מעורפל, אבל הצלחתי לשמוע אותה צועקת "הצילו" ומספרת למשטרה שהיא נאנסה".


  זריהן בהארכת מעצרה, אתמול. סירבה לבדיקת אונס (צילום: עידו ארז)

   

  למושב הגיעו עד מהרה שוטרים, שהידפקו בין דלתות הבתים בניסיון לאתר את ה"נאנסת". "פתחתי להם את הדלת והם אמרו שאני חשוד באונס של הצעירה", סיפר כהן והוסיף: "עצרו אותי ונלקחתי לתחנת ראשון לציון. החקירה הייתה הוגנת ואני הכחשתי את הטענות שלה על אונס. היא סירבה לעבור בדיקת אונס, מה שהדליק נורה אדומה אצל החוקרים".

   

  כהן שהה במעצר עד לשחרורו בבוקר שלמחרת. כשחזר לביתו, הבחין כי הצעירה גנבה מהמקום רכוש בשווי אלפי שקלים. יחד עם זאת, הוא חש כי השלכות האירוע על תדמיתו קשות בהרבה מהנזק הכספי. "הדיבורים ונעיצת המבטים של התושבים במושב קשים מאוד. בשבילם הייתי אנס. אבסורד נוסף היה לפני כחודש, כאשר עצר אותי שוטר לבדיקה, ולאחר בדיקה במחשב אמר לי שהייתי חשוד באונס. לידי ישבה חברה שנתקפה בהלה. רק אחרי שיחה ארוכה, הצלחתי לשכנע אותה שמדובר בתלונה שקרית שהוגשה נגדי".

   

  מ', תושב עין רפא שליד מבשרת ציון, עצר את רכבו לזריהן בשעות הלילה המאוחרות ביציאה מירושלים. "היא סיפרה שהיא בדיכאון כי החבר שלה עזב אותה. החלפנו מספרי טלפון, כדי לבדוק שהיא הגיעה בסדר לצפון, לשם אמרה שהיא נוסעת", סיפר והוסיף: "מאז אותו לילה, היא התקשרה אלי פעמים רבות ולבסוף, אחרי שבועיים, נפגשתי איתה יחד עם חבר. כאשר עמדנו להיפרד, היא לא הסכימה לצאת מהרכב ודרשה שאסיע אותה לצפון. סירבתי, והיא עזבה".

   

  היחסים עם החברה הידרדרו, תושבי הכפר הקניטו

  שעות ספורות אחר כך, צלצל מכשיר הטלפון של מ'. על הקו היה אחיו, שסיפר לו כי שוטרים הגיעו לביתו וחפשו אחריו, בחשד שאנס בחורה. "לא הבנתי מה קרה. מיהרתי למשטרת הראל וראיתי אותה יושבת שם ובוכה. השוטרים קפצו עלי ועצרו אותי. בחקירה הכחשתי כל קשר מיני ביני לבינה, אבל כבר למחרת האריכו את המעצר שלי בבית המשפט. הייתי עצור שלושה ימים על כלום, עד ששוחררתי בערבות", הוא סיכם בכאב.

   

  אלא שגם במקרה זה, סבל מ' רבות מהשלכות המקרה על סביבתו. "המשפחה והחברים תמכו בי ולא האמינו שאנסתי, אבל בכפר התמונה הייתה שונה, והתושבים התייחסו אלי כמו לאנס וגם קראו לי 'בני סלע'. יש לי חברה, והיחסים איתה הידרדרו מאז שכל זה קרה".

   

  אתמול האריך בית משפט השלום בכפר סבא את מעצרה של זריהן בחמישה ימים. מ' ורונן התבשרו על כך, והביעו שביעות רצון לנוכח חקירת הפרשה. ""טוב מאוד שזה קרה. אסור לשחרר אחת כזאת, שהורסת אנשים ומשפחות. אנחנו רגועים יותר עכשיו, כשהיא נתפסה ויש הוכחות לכך שהעלילה עלינו", אמרו.

   

  החשדות נגד זריהן התגלו לאחר שראש משרד החקירות במשטרה כפר-סבא, רב-פקד רפי וקנין, נתקל בתלונה שלה על כך שנאנסה ונגנב ממנה ארנק שהכיל 2,000 שקל. "כשבדקתי את התלונה נזכרתי בעוד שני אירועים דומים עליהם התלוננה. בדקתי במחשב המשטרתי ואז התברר לי שיש עשרות תלונות שלה כנגד גברים, אותם על פי החשד היא סחטה, ומי שלא נכנע לסחיטה - מצא את עצמו חשוד באונס".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "קורבן לטרמפיסטית הסוחטת: "קראו לי 'בני סלע'""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים