שתף קטע נבחר

אנס, קיבל עבודות שירות, שוב אנס - והולך לכלא

7 שנות מאסר נגזרו על תושב נהריה בן 28 בגין אונס בת זוגו לשעבר. השופטים הזכירו כי האיש הורשע בעבר באונס שתי אחיותיו הילדות, אך ריצה רק עבודות שירות בגלל "המלצות חיוביות". זמן קצר לאחר תום תקופת המבחן, אנס שוב

הפעם השופטים לא הקלו בעונש. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (א') שבע שנות מאסר בפועל על תושב נהריה, בן 28, שאנס לפני שנה את בת זוגו לשעבר, בזמן שזו סייעה לו לסדר את דירתו. השופטים ציינו לחומרה את האלימות שהפעיל ואת אטימות לבו לנוכח תחנוניה ובכייה של האישה, וכן את העובדה שהאיש הורשע בעבר באונס אחיותיו הילדות - אך נענש אז רק בעבודות שירות.

 

האונס התרחש לפני כשנה, בפברואר 2009. לאחר שנפרד מבת זוגו, שכר האיש דירה בנהריה. בת הזוג לשעבר הגיעה למקום כדי לסייע לו להכשיר את הדירה לקראת ביקורה של בתם המשותפת. "כשהמתלוננת סיימה לנקות ולסדר את הדירה, בהיותה בסלון, כפה הנאשם עצמו עליה בכך שמשך אותה אליו בידיה בכוח והצמידה לקיר", נכתב בכתב האישום שבו הורשע. "בהמשך, הרים את המתלוננת ונשאה לחדר השינה, שם השכיבה על המיטה על גבה כשהוא אוחז בידיה מעל ראשה, למרות צעקותיה ותחינותיה כי יחדל ממעשיו". בהמשך מתואר כיצד ביצע בה מעשים מגונים ואנס אותה.

 

לאחר שהאיש הורשע, התברר בשלב הטיעונים לעונש כי זו אינה הפעם הראשונה שהוא מורשע בעבירות מין. בעבר אנס את אחיותיו הקטנות, שהיו בנות שש ו-12. הוא נידון בתחילה למאסר של שנתיים וחצי, אולם בשנת 2006, לאחר ערעור לבית המשפט העליון, הופחת עונשו לשישה חודשי עבודות שירות ושנת מאסר על תנאי. כמו כן הועמד במבחן למשך שנתיים.

 

"ניצל את רצונה הטוב לסיפוק צרכיו"

בגזר הדין, סקרו אב בית הדין, יוסף אלרון, והשופטים דיאנה סלע ומשה רניאל, את השתלשלות הדיון בתיק הקודם, וציינו כי, "ככל הנראה, האמין בית המשפט הנכבד בסיכויי שיקום הנאשם, ותלה את תקוותו בהמלצות החיוביות בעניינו, ובכלל זה של שירות המבחן". עוד הזכירו השופטים כי "הנאשם עבר את העבירות נשוא כתב האישום שבפנינו בפרק זמן קצר ביותר לאחר סיום תקופת העמדתו למבחן".

 

השופטים קבעו כי לא מצאו טעמים להקלה בעונש: "הנאשם ניצל את רצונה הטוב של בת זוגו לשעבר... ניצל את ההזדמנות שנקרתה על דרכו על מנת לתקוף מינית את המתלוננת, זאת לשם סיפוק צרכיו המיניים המיידיים... מעשי הנאשם נעשו תוך התעלמות מוחלטת מרצונה ומכבודה של המתלוננת, שבה ראה אמצעי לסיפוק רצונותיו וצרכיו המיניים".

 

כן ציינו השופטים את העובדה שהנאשם לא הודה במעשה, דבר שחייב ניהול משפט הוכחות, כולל עדותה של האישה, בה "תיארה מאבק פיזי של ממש תוך שהיא שבה ופונה אליו כי יחדל ממעשיו. ואולם, הלה עשה כל שביכולתו על מנת לגבור עליה ולכפות עליה באופן ברוטאלי את רצונו".

 

בסופו של דבר גזרו עליו השופטים שש שנות מאסר בפועל והפעילו גם את שנת המאסר המותנית, כך שהאנס ירצה בסך הכל שבע שנות מאסר בפועל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"כפה עליה באופן ברוטאלי את רצונו" (אילוסטורציה)
צילום: liquidlibrary
מומלצים