שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  4 שוטרים הואשמו בהתעללות בעציר פלסטיני
  הארבעה נעצרו בשבוע שעבר, כפי שנחשף ב-ynet, בחשד שהתעמרו בשעלאן אבו נג'מה. על פי כתב האישום החמור, הם היכו אותו, נעצו קנה של רובה בישבנו, השתינו עליו, הברישו את ראשו במברשת אסלה, ושפכו עליו סבון ושמנת. השופטת: קשה לתאר עבירות קשות יותר המיוחסות לאנשי משטרה"

  מכות בחזה, רובה בישבן, מאפרה על הראש ושתן על הבגדים: המחלקה לחקירות שוטרים הגישה בצהריים (יום א') לבית המשפט המחוזי בירושלים כתב אישום נגד ארבעה שוטרים, שנעצרו בפרשת ההתעללות באסיר הפלסטיני שעלאן אבו נג'מה. הפרשה נחשפה לראשונה ב-ynet.

   

  במהלך הדיון לגבי המשך מעצרם, אמרה שופטת בית המשפט המחוזי, נאוה בן אור, כי "כתב האישום מזעזע מבחינת העובדות לכאורה. קשה לתאר עבירות קשות יותר המיוחסות לאנשי משטרה".

   

  על פי כתב האישום, שהוגש על-ידי עורך הדין משה סעדה, נאשמים הארבעה - שוטר יס"מ ושלושה שוטרים ביחידת הבילוש בתחנת ירקון - בהתעללות בחסר ישע, מעשה מגונה, תקיפה והפרת אמונים. בנוסף ביקשה המשטרה להאריך את מעצרם של הארבעה עד לתום ההליכים נגדם.


  ארבעת החשודים (צילום: גיל יוחנן)

   

  ראשיתה של הפרשה ביום ראשון שעבר, אז פשטו חוקרי המחלקה לחקירת שוטרים על משטרת מרחב ירקון בתל-אביב,

  ועיכבו לחקירה עשרה שוטרים, בחשד שהתעללו באבו נג'מה. הפלסטיני נעצר בסוף דצמבר אחרי שגנב אופנוע יקר ערך, וניסה לסחוט את בעליו. אבו נג'מה התקשר בשעתו לבעל האופנוע, והציע להשיב לו את כלי הרכב תמורת 40 אלף שקלים. אחד הבלשים התחזה לבעלים, נפגש עם הגנב, ויחד עם חבריו עצר אותו. כתב אישום הוגש נגד אבו נג'מה לפני כשבועיים.

   

  בכתב האישום נגד ארבעת השוטרים שהואשמו בסופו של דבר, נכתב כי במהלך המעצר הם כבלו את אבו נג'מה כשידיו מאחורי גבו, והעבירו אותו בניידת משטרה לתחנה בחברון. בדרך לתחנה ירק אחד הנאשמים על פניו של אבו נג'מה כשזה התלונן על סגירת האזיקים, קילל אותו, ואף היכה בידו על חזהו.

   

  עם הגיעם לתחנה, נטען בכתב האישום, נלקח העציר לשירותים, ואיש היס"מ שפך על ראשו סבון נוזלי ותכולת מאפרה, שבה היו בין היתר בדלי סיגריות. לאחר מכן הוא הבריש את ראשו של הפלסטיני באמצעות מברשת המשמשת לניקוי אסלות, לא לפני שטבל אותה במי האסלה.

   

  בננות על האוזניים, שמנת על הראש

  עוד נכתב במסמך כי שוטר היס"מ פתח מיד לאחר מכן את מכנסיו, הוציא את איבר מינו, החזיק אותו בידו, והטיל את מימיו על הפלסטיני, כשהשתן ניתז לכיוון מעילו, חולצתו ומכנסיו של המתלונן. שניים מהבלשים עמדו באותה העת במקום וצפו במעשה, בעוד שנאשם רביעי עמד על כיסא מאחוריהם, והחזיק את מכשיר הטלפון הסלולרי שלו בצורה המדמה את צילום האירוע.

   

  לאחר מכן הועבר אבו נג'מה מהשירותים למרכז חדר הסיור. בכתב האישום נטען כי אז קיבל איש היס"מ מאחד הבלשים קליפות בננה וקופסת שמנת. הוא שפך את השמנת על ראשו של הפלסטיני, והניח את קליפות הבננה על אוזני העציר ועל

  ראשו, תוך שהוא מבקש מהנאשם שעמד על הכיסא לתעד את העציר במצבו זה.

   

  אחר כך לקח שוטר היס"מ רובה M16, הסביר לפלסטיני כי הוא מתכוון לדחוף את הנשק לתוך ישבנו, ומיד אחר כך דחף את אבו נג'מה לכיוון הקיר. הוא החל לנעוץ את קנה הנשק בישבנו של האחרון, מבעד למכנסיו, ובשל עוצמת הכאב דחף אבו נג'מה את השוטר. בתגובה על כך הוא היכה אותו בפניו ובעט בו, כששניים מהבלשים מסייעים לו.

   

  בכתב האישום נכתב כי במעשים הללו התעללו הנאשמים בעציר חסר ישע בעודו כבול בידיו, ביצעו בו מעשה מגונה, ותקפו אותו - מה שמהווה מעשה של הפרת אמונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבו נג'מה אחרי המעצר. "שמנת על הראש"
  באדיבות עו"ד אנור בשיר
  באדיבות עו"ד אנור בשיר
  עלאן אבו נגמה פרשת השוטרים המתעללים שוטרים מתעללים פלסטיני
  באדיבות עו"ד אנור בשיר
  מומלצים