שתף קטע נבחר

הצעת חוק: מלצרים בארועים יקבלו עגלות נשיאה

לפי הצעת חוק של ח"כ עמיר פרץ, בעל אולם שמחות או גן אירועים שלא יספק "קלגשיות" לעובדיו, עלול למצוא עצמו מחויב לשלם להם פיצויים. המטרה היא למנוע נזק בריאותי: "האולמות מתחרים בגודל הצלחות, והמלצרים קורסים בדרך לשולחן"

האם המלצרים באולמות הארועים יפסיקו בקרוב לסחוב את צלחות הענק? ח"כ עמיר פרץ (עבודה) הניח היום (ב') הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת, שלפיה בעל אולם ארועים יהיה חייב להעמיד לרשות עובדיו עגלת נשיאה תקינה, כך שיוכלו להגיש באמצעותה כלים ומנות מזון, ולפנותם.

 

על פי הצעת החוק, לבית הדין לעבודה תהיה סמכות לקבוע מתן פיצויים אם החוק יופר, ולא יינתן רישיון עסק לאולם, אלא אם יהיו ברשותו אותן "קלגשיות".

 

בדברי ההסבר להצעת החוק ציין ח"כ פרץ כי בשנים האחרונות רווחת התופעה של מלצרים באולמות שמחה וגני ארועים, שסוחבים ציוד במשקל רב מאוד בשעה שהם משרתים את האורחים. "לרוב, מדובר במגשים גדולים וכבדים, שעליהם מונחות מנות המזון והשתייה", הוא מציין. "מגשים אלה מהווים מעמסה כבדה על הבחורות והבחורים הצעירים שמעניקים שירותי מלצרות, ועלולים לגרום להם נזק בריאותי".

 

פרץ הבהיר בדברי ההסבר כי הצעת החוק באה להקל על המלצרים, ולהפחית מעליהם את עול נשיאת המשקל הרב. לפי הצעתו, אי העמדת עגלת נשיאה לרשות המועסקים, תחשב לעבירה פלילית מצד הבעלים אולמי השמחות.

 

ח"כ פרץ אמר ל-ynet כי מדובר ב"בעיה שזועקת מול עיני כולנו, אך כולנו התרגלנו אליה". לדבריו, "כמעט כל צעיר

בישראל, במקרים רבים לפני גיוס, עובר דרך אותם אולמות שמחה, והתופעה שבה מלצרים סוחבים על גבם משקל עצום, נראית לעיתים כמו מבצע של סבלים יותר מאשר של מלצרים. זה נותן תחושה מאוד לא סימפטית".

 

פרץ ציין שגם למען האווירה הטובה באולם השמחות, רצוי שהמגשים יובלו על גבי העגלות. הוא סיפר כי הוא עצמו מסתובב מדי יום בשניים או שלושה ארועים, וכך הגה את הרעיון להצעת החוק. לדבריו, "ככל שעובר הזמן, העומס על המלצרים רק גדל. זה נראה כאילו האולמות מתחרים מי יביא צלחות יותר גדולות וכבדות, ולעתים אתה רואה מלצרים שעד שמגיעים אליך לשולחן - כמעט קורסים תחת הכובד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ פרץ מעיד מניסיון: "זה ישפר את האווירה"
צילום: ירון ברנר
צילום: שאול גולן
בשורה למלצרים (למצולם אין קשר לכתבה)
צילום: שאול גולן
מומלצים