שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: לע"מ, ארכיון מונוסון
  ביקור בבסיסי צה"ל
  פרד מונוסון נודע בהערכתו הרבה לצבא ישראל. הפעם הוא מנציח במצלמתו רשמי ביקור בבסיסים צבאיים. התדעו לזהותם?

  עלייתה לאוויר של הסדרה "נשות הטייסים" עוררה פולמוס (בזעיר אנפין, אמנם) סביב שאלת הייצוג האותנטי או המזויף של הווי החיים בבסיסי צה"ל. אם תציצו למשל בטוקבקים המלווים כמעט כל כתבה שעסקה בסדרה, מובטח לכם שיעור מרתק בנושא הקשר שבין מציאות ובדיון, פנטזיה וריאליה.

   

  אולם הרבה לפני שגלית גוטמן ושאר חברותיה הדוגמניות גילו את סוד הקסם של לובשי סרבל הטיסה, היה זה פרד מונוסון מיודענו שביקר בבסיסי צה"ל והנציח במצלמתו את מציאות חייהם של בחורינו הטובים.

   

  בסרטון שלפניכם השתרבבו יחד פיסות זמן היסטוריות שנלקחו ככל הנראה ממקומות שונים, ואנו מזמינים אתכם לנסות ולפענח: היכן מתקיימים אימוני הצניחה? מהו בית גידולם של התינוקות החייכניים המופיעים באמצע הסרטון? ובאיזה בסיס מבקר מונוסון ומעמיד פני טייס? אנא שתפו אותנו בידיעותיכם.  

   

  מתוך "אני הייתי שם בצבע", ערוץ 1, סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין.

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשבוע שעבר נפלה טעות בתיאור הסרטון שהעלנו. מסתבר שהמאורע אותו הנציח פרד מונוסון לא היה הנחת אבן הפינה לקיבוץ כפר בלום ב-1943, כי אם הנחת אבן הפינה לשיכון הותיקים של הקיבוץ שבנייתו החלה כמה שנים מאוחר יותר. תודה לגולשים שהסבו את תשומת ליבנו לטעות.  

   

  רוצים עוד נוסטלגיה? כל הכתבות הקודמות במדור 

   

  מי אתה פרד מונוסון?

  בשבועות הבאים נציג בפניכם סרטונים בלעדיים נוספים מתוך אוסף סרטיו של פרד מונוסון. מי היה מונוסון? באילו נסיבות צילם את האירועים החשובים ביותר בתולדות המדינה לפני הקמתה ובשני העשורים הראשונים שלה? כיצד ניצל ארכיון סרטיו ברגע האחרון מהשמדה? את התשובות לשאלות אלה ואחרות וחשיפה של סרטיו הצבעוניים הנדירים כינס הבימאי אבישי כפיר (מנהל ארכיון מונוסון) לכדי סרט תעודי בשם "אני הייתי שם בצבע" (סרטם של אבישי כפיר ויצחק רובין). למידע נוסף אודות הסרט - לחצו כאן.

   


   

  אנציקלופדיה ynet מכילה מגוון עצום של ערכים וחיונית לתהליכי למידה והעשרה כמקור מידע מוביל, אמין ובטוח. ערכי האנציקלופדיה נכתבים ונערכים על-ידי צוות עורכים מקצועי, ומשולבים בהם סרטונים, מצגות ועוד.

   

                           לרכישת מינוי לאנציקלופדיה ynet 


    

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ביקור בבסיסי צה"ל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ביקור בבסיס חיל האוויר
  באדיבות ארכיון מונוסון
  פרד מונוסון
  באדיבות ארכיון מונוסון
  מומלצים