שתף קטע נבחר

תוכנת Foobar - הנגן המודולרי

Foobar היא לא המובילה בתחום תוכנות המדיה, אבל היא אופציה ראויה, בעיקר בזכות היישומים שניתן לצרף אליה - סקירת תוכנה מ"ידיעות אחרונות"

תחום תוכנות המדיה למחשב מציע מגוון גדול של אפשרויות. מי שלא מסתפק במדיה-פלייר שנמצא בחלונות יכול להשתמש ב- ‭iTunes, Winamp ,VLC‬ ובעוד רבות וטובות. בימים האחרונים הצטרפה לחבורה גם גרסה רשמית ראשונה של ‭,Foobar‬ תוכנת נגן מדיה ותיקה, שרק עכשיו צולחת את שלב הבטא.

 

אחת התכונות הבולטות ב- Foobar היא האפשרות להתאמה אישית של תצוגת הנגן. בהפעלה הראשונה תתבקשו לבחור את הדרך שבה יסודרו הפאנלים השונים של התוכנה. כל בחירה תפעיל תצוגה מוקדמת, כך שתוכלו להתרשם ממנה לפני ההחלטה הסופית. אבל לא מדובר, כמובן, בחתונה קתולית - תמיד תוכלו לשנות את התצוגה מתפריט ההגדרות, או להחליף כל רכיב בנפרד בעזרת לחיצה על הכפתור הימני בעכבר.

 


 

 

ועוד באגף ההתאמה האישית - באתר של Foobar אפשר למצוא מגוון יישומים שונים לתוכנה, שמוסיפים לה אפשרויות חדשות, כמו צריבת דיסק, מקודדים שונים ועוד. מלבד הפאנלים, Foobar מציגה חלק מהמידע גם בלשוניות, כך שרשימות השמעה, למשל, נפתחות בלשונית חדשה לצד הרשימה של ספריית המוזיקה.

 

Foobar הצליחה להשתלט אצלנו במהירות מרשימה על אוסף מוזיקה גדול יחסית ולהוסיף את כל הפריטים לספרייה של התוכנה, עניין שנמשך זמן רב אצל כמה מהמתחרות. התוכנה גם תומכת במגוון רחב של פורמטים לקבצי אודיו, וכוללת גם כלי להמרת קבצים לפורמטים שונים.

 

המראה שלה קצת שונה מזה של נגני מדיה אחרים, ולמרות אפשרויות ההתאמה האישית, חלק מהפאנלים של התוכנה קבועים ולא ניתן להזיז אותם או להחליף את המידע שמוצג בהם. אי אפשר, למשל, להגדיל את כפתורי ההפעלה לנגינת שירים או לעצירה, ואי אפשר גם לשנות את מיקומם.

 

גם ניהול רשימות ההשמעה מבלבל בתחילה, ואם תתחילו לשחק עם אפשרויות התצוגה השונות אתם עשויים לאבד את הידיים והרגליים - אפשר, כאמור, להחליף כמעט כל חלונית או פאנל, אבל התוצאה יכולה להיות מבלבלת.

 

קשה למצוא יתרון בולט שמציעה Foobar לעומת המתחרות. אולי היתרונות היחסיים הם היישומים שניתן להוסיף אליה וכלי המרת פורמטים. זו לא התוכנה המובילה בתחום, אבל היא אופציה ראויה למי שמחפש גיוון.

 

Foobar2000‬

מחיר: חינם

דרישות מערכת: Windows XP ומעלה

להורדה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים