שתף קטע נבחר

עוזרת הבית שתבעה את נתניהו: אלמוני איים עליי

ליליאן פרץ התלוננה במשטרת חדרה כי קיבלה שיחת טלפון ובה אלמוני איים על חייה וקצב לה 12 שעות לסיים את פרשת התביעה נגד אשת ראש הממשלה. עורך דינה: משוכנע שנתניהו ורעייתו לא עומדים מאחורי האיום. מלשכת ראש הממשלה נמסר: מוקיעים ומגנים בתוקף כל איום

עובדת משק הבית לשעבר של בנימין ושרה נתניהו בקיסריה, ליליאן פרץ, התלוננה הערב (יום ג') במשטרת חדרה כי קיבלה שיחת טלפון שבה גבר איים על חייה וקצב לה 12 שעות לסיים את פרשת התביעה נגד אשת ראש הממשלה.

 

"קיבלתי שיחת טלפון שבה הבן אדם לא הזדהה ואמר לי – את ליליאן, זאת שעושה את כל הבלאגן. אם תוך 12 שעות לא תסיימי את הפרשה, את תיפגעי באופן אישי. זה מביבי", אמרה פרץ בראיון לערוץ 2. לדבריה, השיחה נותקה מייד לאחר שהושמע האיום. עוד אמרה כי היא מאמינה שהאיום רציני. "אני פוחדת. אני פוחדת על הילדים שלי. זה יצא מכל פרופורציה. דברים כאלה, לא תיארתי לי שזה יגיע לכך. ממש לא", אמרה.

 

פרץ הגיעה למשטרה עם עורך דינה, אסף שרעף. בצאתה מתחנת המשטרה סירבה לדבר, אך כאשר נשאלה האם היא מרגישה בטוחה - הגיבה בחיוב. עורך דינה ביקש להחזיר את כל הנושא לפרופורציות והוסיף כי הוא משוכנע שראש הממשלה ורעייתו לא עומדים מאחורי האיומים. עם זאת, הוא טען כי יש גורמים שמעוניינים כי נושא התביעה לא יהיה קיים.

 

שיחת האיומים התקבלה לטלפון הנייד של פרץ. המספר שממנו התקשר האיש היה מזוהה, אך לדברי פרץ לא מדוב היה בקידומת מוכרת. חדווה יחזקאלי, חברת מועצת העיר חדרה וחברה קרובה של ליליאן, שאף הגיעה לתחנת המשטרה, אמרה כי ליליאן סיפרה לה שהיא חוששת מפני אנשי ליכוד שמתכוונים להפגין מול ביתה בחדרה. "מדובר בבחורה מדהימה ורצינית, היא לא תיארה לעצמה שהתביעה שהגישה תגיע לממדים כאלה ולא חשבה בכלל שזה מה שיקרה", אמרה יחזקאלי.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "אנו מוקיעים ומגנים בתוקף כל איום וכל גילוי אחר של התנהגות בלתי חוקית או בלתי נורמטיבית. ראש הממשלה ורעייתו ביקשו ומבקשים לכל אורך הדרך שהנושא יתברר אך ורק בבית המשפט". עוד נמסר: "אנו קוראים למשטרה לחקור במהירות מי עומד מאחורי השיחה ולמצות איתו את הדין".

 

התביעה: השפלות, ניצול - ופיצוי של 300 אלף ש'

כזכור, בשבוע שעבר הגישה פרץ תביעה בבית הדין לעבודה, ובה טענה כי רעיית ראש הממשלה התעללה והשפילה אותה במשך שש שנים, כאשר עבדה בבית נתניהו בקיסריה. סכום התביעה הוא כ-300 אלף שקלים.

 

בכתב התביעה נטען כי שרה נתניהו התעללה בעובדת ושילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום. בין השאר נאמר בתביעה כי "ליליאן נאלצה להביא ליום עבודה ארבעה סטים של בגדי עבודה: סט בגדים לעבודות הכביסה, סט בגדים לעבודות ניקיון השירותים והמקלחות, סט בגדים לעבודות ניקיון החדרים וסט בגדים רביעי לעבודות ניקיון המטבח. אם הייתה מעזה להפר הוראות ברורות אלו של נתניהו, הייתה זו צווחת ומאבדת את עשתונותיה".

 

בכתב התביעה נגד נתניהו נטען עוד כי היא לא שילמה לעוזרת זכויות סוציאליות והכריחה אותה לעבוד בשבתות, למרות היותה שומרת שבת. 

 

ביום שישי בערב, אחרי הפרסום על דבר התביעה ב"ידיעות אחרונות", פרסמה שרה נתניהו הודעה, בה נאמר כי "מדובר בכתב תביעה שקרי ורצוף בהשמצות ובדיות על רעיית ראש הממשלה, שמטרתו לפגוע בבעלה ובה".

 

אתמול, בעת ביקור ממלכתי בגרמניה, במסיבת העיתונאים עם הקנצלרית מרקל, שבר ראש הממשלה שתיקה בת ארבעה ימים בנושא, והגן על אשתו. "לא מכניסים את האישה ואת הילדים, את המשפחה, לקו האש. לפחות לא צריכים להכניס אותם לקו האש", אמר - ונמנע מהתייחסות ישירה להאשמות הקשות שהעלתה פרץ בתביעתה.

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פרץ, הערב בתחנת המשטרה
צילום: ג'ורג' גינסברג
צילום: רענן בן צור
פרץ ושרה נתניהו, בימים אחרים
צילום: רענן בן צור
מומלצים