שתף קטע נבחר

תוכנית נטיעות ביו"ש: 'הלוויין של אובמה לא רואה'

פעיל ימין, שעומד מאחורי התוכנית, אמר: "אין הקפאה על עצים ואף אחד לא יכול למנוע נטיעת עצים בט"ו בשבט. בעתיד הקרוב יוקמו בתים ליד העצים"

15 אלף עצים יינטעו בט"ו בשבט ביהודה ושומרון - זו התוכנית שמתכננים פעילי ימין לט"ו בשבט, שיחול בסוף השבוע הבא. בנצי גופשטיין מארגון "חסדי מאיר", אמר: "זאת שיטה לעקוף את צווי ההקפאה. זו תשובה ציונית מתחכמת להקפאה".

 

פעילי הימין מצאו דרך מקורית לעקוף את ההחלטה להקפיא את הבנייה בהתנחלויות, מפני שלדבריהם אי אפשר למנוע נטיעות של עצים. 15 אלף עצים - שעלותם כ-100 אלף שקלים, יינטעו בגבעות ביהודה ושומרון, כאשר הרעיון הוא שהעצים יישתלו במקומות רבים ביהודה ושומרון.

  

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא ארגון "חסדי מאיר", שנקרא על שם הרב מאיר כהנא. "יש לנו שיטה לעקוף את צווי ההקפאה, אין הקפאה על עצים ואף

אחד לא יכול למנוע נטיעת עצים בט"ו בשבט. ככה אנחנו תופסים שטחים נרחבים ביהודה ושומרון. הלוויין של אובמה לא יכול לקלוט את העצים ובעתיד הקרוב ליד העצים יקומו בתים", אמר גופשטיין.

 

גופשטיין ציין כי לפני שבועיים החלו פעילי הימין בפרסום המבצע. "תושבים מתל-אביב, ירושלים, רעננה וממקומות נוספים בארץ תרמו כסף לעילוי נשמת אדם קרוב אליהם, ובכסף הזה נקנו השתילים. בתקופה הקרובה הם יישתלו בכל יהודה ושומרון".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נוטעים ביו"ש. ארכיון
צילום: בנצי אפשטיין
מומלצים