שתף קטע נבחר

מוקד הפגנות חדש ליד רמאללה: 6 נפצעו, 6 נעצרו

בבלעין ובנעלין עברו ההפגנות השבועיות יחסית בשקט, אך דווקא בנבי סאלח - שם טוענים תושבים שמתנחלים השתלטו על אדמותיהם - התלהטו הרוחות. כוחות הביטחון פיזרו 400 מפגינים, בהם פעילי שמאל ישראלים וזרים

חבר חדש ב"מועדון מוקדי החיכוך של יום שישי אחר-הצהריים באזור בנימין": שישה מפגינים נעצרו על ידי כוחות הביטחון ושישה נוספים נפצעו מאמצעים לפיזור הפגנות, במהלך הפגנה שהתקיימה אחר הצהריים (יום ו') על אדמות כפר נבי סלאח שליד רמאללה. זו נערכה במסגרת מחאת התושבים על השתלטות מתנחלים מהיישוב חלמיש (נווה צוף), לטענתם, על חלק מאדמות הכפר.

 

העימותים בכפר, המצטרפים למוקדי ההפגנות הקבועים באזור - הכפרים נעלין ובלעין שעל תוואי גדר ההפרדה - פרצו החודש, לאחר שהמתנחלים החלו, לטענת הפלסטינים, למנוע מהם גישה לאדמותיהם.

 

כ-400 פלסטינים ופעילי שמאל ישראלים ובינלאומיים באו להפגין היום, וטענו כי הצבא "תקף" את ההפגנה בעודה בכפר, ובמהלך העימותים ירה אש חיה, כדורי גומי וגז מדמיע. גורמים בצה"ל הבהירו כי לא היה כל שימוש באש חיה.

 

לפחות שישה אנשים נפצעו מאמצעים לפיזור הפגנות, ושלושה מהם פונו לבתי חולים - אחד מהם ללא הכרה, לאחר שנפגע בגבו. שניים מהפצועים הם ישראלים, בהם פעיל השמאל יונתן פולק, שנפגע ברגלו מרימון גז מדמיע שנורה ממטול.

 "צה"ל דיכא בברוטליות את ההפגנה", טענו המפגינים.

 

במקביל, התקיימו היום הפגנות גם בבלעין ובנעלין. סמוך לבלעין, הפגינו כ-170 פלסטינים, ישראלים ואזרחים זרים, במחאה על הקמת גדר ההפרדה. חלק מהמפגינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון, שהשיבו לעברם באמצעים לפיזור הפגנות. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

בנעלין הפגינו כ-70 בני אדם, וגם שם חלקם יידו אבנים. כוחות הביטחון השיבו באמצעים לפיזור הפגנות. גם שם, איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנה בנעלין (ארכיון)
צילום: AP
בין הפצועים: יונתן פולק
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים