שתף קטע נבחר

אדלשטיין עולה למתקפה: דו"ח גולדסטון אנטישמי

פרס בברלין, נתניהו באושוויץ, ליברמן בבודפשט ואדלשטיין במטה האו"ם בניו-יורק - כולם יתקפו את דו"ח גולדסטון ביום השואה הבינלאומי. "החיבור לא קל, אבל עלינו להפיק לקחים ממה שהיה", אמר שר ההסברה ל-ynet

ישראל פותחת במתקפה נגד דו"ח גולדסטון ביום השואה הבינלאומי. ביום רביעי יציין העולם את יום השואה הבינלאומי. הנשיא שמעון פרס ימריא היום (ב') לברלין, וראש הממשלה, בנימין נתניהו, לביקור במחנה אושוויץ. אליהם יצטרפו שר החוץ, אביגדור ליברמן, בהונגריה ושר ההסברה, יולי אדלשטיין, בניו-יורק. האחרון אמר לפני פגישה עם מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון, כי "דו"ח גולדסטון אנטישמי".

 

הצמרת המדינית של ישראל תתקוף את העיוותים בדו"ח, הטוען לפשעי מלחמה של צה"ל במהלך מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה, דווקא ביום הזיכרון הבינלאומי לשואה. זאת, כדי להצביע על מגמה אנטישמית, כשקורבנות הרקטות הפלסטיניות הפכו להיות הנאשמים. שר ההסברה צפוי לומר למזכ"ל האו"ם, לקראת פרסום עמדתו בנושא, כי אסור שהדו"ח "יהיה עוד ביטוי לאנטישמיות החדשה, שמופנית לעבר חיילי ישראל".

 

ב-29 בינואר אמורה ישראל לפרסם את גרסתה למקרים בהם הואשמה בפשעי מלחמה בעת מבצע עופרת יצוקה בעזה. בדו"ח המסוכם בימים אלה, מופרכות רבות מהאשמות השופט גולדסטון בדו"ח שהועלה במועצה לזכויות האדם בז'נווה ואחר כך הובא בפני מליאת עצרת האו"ם בניו-יורק. במקרים אחדים, בהם נתגלתה פעילות שגויה או לא ראויה של חיילי צה"ל ברצועת עזה, תציג ישראל את הפעולות שנקטה נגד האחראים.

 

ישראל תטען שהדו"ח מוטעה ושקרי,

כפי שאמר ל-ynet השר אדלשטיין, לפני צאתו לניו-יורק. "החיבור בין דו"ח גולדסטון ליום הזיכרון הבינלאומי העולמי לשואה, אינו דבר קל. אבל מאידך, עלינו להפיק לקחים ממה שהיה. גם אז אמרו לצועקים שהיטלר הוא ליצן ושכל חוזי השחורות בשנות ה-30 מדברים שטויות. דווקא ביום הזיכרון לשואה, שהוא גם יום המאבק באנטישמיות העולמית, צריך לדבר על החיבור הזה, כי היום מדביקים לחיילי צבא הגנה לישראל סחר באברים, רצח ילדים ואונס נשים".

 

לדבריו, "אחרי מלחמת העולם השנייה והקמת מדינת ישראל, האנטישמיות אינה מופנית כלפי יהודים, אלא כלפי ישראל והישראלים. דו"ח גולדסטון, הפרסומים בשבדיה על סחר באברים ודומיהם, אינם אלא סוג של אנטישמיות". הוא הוסיף כי על מזכ"ל האו"ם, "לעצור את התופעה החמורה הזאת בדו"ח שיגיש. אסור לו לתת יד למי שהפך את קורבנות ירי אלפי טילים לפושעי מלחמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אדלשטיין. "חיבור לא קל"
צילום: חיים צח
צילום: AP
גולדסטון. מאשים בפשעי מלחמה
צילום: AP
מומלצים