שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברת IBM תפתח קלטת גיבוי של 70 טרהבייט
  טכנולוגיית הקלטות המגנטיות היא מיושנת, אך עודנה האמינה ביותר הקיימת כיום. IBM ו-Fujifilm מפתחות טכנולוגיה לקלטות חדשות, אשר יכילו עשרות מונים יותר מידע מאמצעי האחסון הקיימים
  חברות IBM ו-Fujifilm פיתחו טכנולוגיה לייצור קלטת אחסון מגנטית בנפח 70 טרה-בייט. הפיתוח עשוי לתת חיים חדשים לקלטות האחסון – טכנולוגיה ותיקה אשר נדחקה לשולי השוק עם כניסת דיסקים וכוננים הקשיחים, כך נכתב באתר zdnet. מדובר בנפח אחסון המקביל ליותר מאלף תקליטורי בלו-ריי.

   

  הקלטת המגנטית היא אמצעי האחסון הישן ביותר שעודנו בשימוש. השימוש בקלטות החל לדעוך עם כניסתם של דיסקים אופטיים, שהיו קטנים וזולים יותר, ושל כוננים קשיחים למיניהם. כיום השימוש היחיד בקלטות אחסון הוא בארכיונים.

   

  פי אלף מבלו-ריי

  לקלטות האחסון יש צפיפות של 29.5 מיליארד ביט לכל אינץ' מרובע על הסרט הליניארי בו משתמשות. הקלטת הליניארית נקראת על ידי ראש קבוע הקורא את הסרט במקטעים ארוכים, בניגוד לראש קריאה מסתובב (כמו בווידאו, למשל) הקורא מקטעים קצרים.

   

  לדיסקים אופטיים יש אמנם צפיפות של כטריליון ביט לכל אינץ' מרובע על שטחם, אולם לקלטת יש פשוט יותר שטח. הקלטת המגנטית גם אמינה יותר בתור אמצעי אחסון לתקופות ארוכות.

   

  אם טכנולוגיות הייצור יאפשרו זאת, הקלטת החדשה של ibm ופוג'יפילם תכלול 35tb של מידע לא דחוס. היות שוחס הדחיסה של הטייפ הוא שניים לאחד, מדובר בנפח אחסון מרקיע שחקים של 70 טרה-בייט על קלטת בודדת.

   

  הקלטות הנוכחיות מאחסנות שני טרה-בייט לאחר דחיסה, בדומה לכוננים קשיחים מודרניים. בתוך פחות משנה ירדו מחיריהם ויקבילו למחירי הקלטות המצויות כיום בשוק.

   

  למה קלטות?

  היתרון הבולט של הקלטת הוא החיסכון באנרגיה. לאחר שנכתב המידע על הסרט, ניתן לשים אותה בארון הארכיון מבלי להשתמש בה במשך תקופה ארוכה ללא ביזבוז חשמל – ולשלוף אותה בעת הצורך.

   

  מצד שני, צרכנים מעדיפים היום את גישה מהירה למידע המאוחסן. לו היתה התעשייה מציגה תקליטורים וכוננים קשיחים בעלי איכות ואמינות ברמת הארכיב – יתכן ושוק הקלטות היה נעלם לחלוטין

   

  מאפיין בולט נוסף של קלטות מגנטיות הוא אורך החיים שלהן. ניתן לקרוא ולהשתמש במידע שאוחסן גם עשרים שנים לאחר שמירת המידע על הקלטת.

   

  IBM ופוג'יפילם ישתמשו במגוון טכנולוגיות חומרים מתקדמות להרכבת הסרט של הקלטת החדשה. חשוב לזכור ההכרזה של שתי החברות היא על טכנולוגיה, ולא
  על מוצר. הפיתוח והייצור עשויים לארוך גם שנים. על כל פנים, הקלטות הן אמצעי האחסון האמין ביותר למידע דיגיטלי, ועל כן יש לשער שנראה עוד פיתוחים נוספים בתחום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: index open
  יותר מאלף תקליטורי בלו-ריי בקלטת
  צילום: index open
  מומלצים