שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ידועים בדיבור

  אחרי שבע שנים של זוגיות למופת ברדיו תל אביב, פתאום טל ואביעד קראו בעיתון שהם פלצנים מדי ולא שווים את המשכורת המנופחת, אז הם עברו לרדיו אקו 99 FM ועכשיו הם יכולים להתווכח בנחת אם זוגיות היא הכרחית או דביקה ומגעילה

  אם החיים הם הסדרה "רמזור", טל ברמן ואביעד קיסוס נמצאים באדום. אין דרך אחורנית בנישואין האלה, זה כנראה לכל החיים - לפחות במונחי קריירה. סגור הרמטית. הם עברו את כל התחנות הכי סטנדרטיות של זוגיות: היכרות בשידוך, כאשר קיסוס הוצנח לרדיו תל אביב לעבוד עם שועל הרדיו הוותיק ברמן; תקופת חיזור והתלהבות; מיסוד היחסים, וכעת הרמוניה.

   

  ברמן וקיסוס משלימים את המשפטים זה של זה, מאזנים זה את הקריזות זה, קוראים זה את זה כמו ספר פתוח וגם הסקס - או במקרה הזה, הדיאלוגים שהם מנהלים בכל בוקר בדבר כותרות העיתון - עדיין מעולה.

   

   

  אומנם ביחסים מקובל לצפות למשבר בשנה השביעית, אבל כשאנחנו נפגשים השבוע בדירתו של קיסוס ברמת אביב לדסקס את המעבר המתוקשר שלהם לרדיו אקו FM 99 (שם הם משדרים כל יום ב־07:00), נדמה כי הצליחו לפסוח עליו. "במקום להתחיל לריב בשנה הזו, פשוט עברנו דירה", מהרהר ברמן, וקיסוס מוסיף לו דימוי משלו, "אנחנו כמו הזוגות שמשפצים את הבית ועושים עוד ילד במקום להתמודד עם הבעיות".

   

  אז הנה הזדמנות, יש בעיות?

  שניהם מביטים בי וזה בזה, מושכים כתפיים כמעט באכזבה ומודיעים שהכל באמת אחלה. כשהם מתאמצים, הם בכל זאת מצליחים לקושש ריב אחד, אבל גם הוא לא באמת נחשב כי הוא הפך להתרחשות שעשתה להם יופי של תוכנית, היות שהקרב הועבר למאזינים בשידור חי.

   

  אביעד: "הוא זרק עליי עיתון בזמן ששתיתי קפה, והקפה נשפך עליי. אחר כך הוא האשים אותי שהנחתי אותו במקום הלא נכון במקום להתנצל. הדבר הנורא היה שכל זה קרה בשידור, והמאזינים שלנו קצת נלחצו. בערב נסעתי במונית ומצאתי את עצמי מרגיע את הנהג שהכל בסדר. זה שאבא ואמא רבים לפעמים זה לא אומר שהם אוהבים אתכם פחות".

   

  "ההכנסות של טל ואביעד לא שיקפו את המשכורות שלהם"

  לפני כחודש אמא ואבא נפרדו, אבל לא זה מזה, אלא מרדיו תל אביב שהיה הבית שלהם בשבע השנים האחרונות. הדבר אירע בעקבות מינויו של המנכ"ל החדש, שמעון אלקבץ, שנכנס לתפקיד אחרי שהתחנה זכתה במכרז הרדיו האזורי לעוד 16 שנה. גל עכור שטף את התחנה - מינויים חדשים ועזיבות דרמטיות, טאלנטים חדשים גויסו, אנשי מפתח ותיקים כמו המנכ"ל שי בן מאור ומנהל התוכניות לירון תאני עזבו, והשיא היה בנטישתם של כוכבי התחנה שרון טייכר וערן זרחוביץ' את תוכנית הערב, וטל ואביעד את תוכנית הבוקר.

   

  כפי שפורסם ב"פנאי פלוס", גורמים ברדיו תל אביב גורסים כי אלקבץ, שהוצנח אל הרדיו על ידי בעלי המניות המעוניינים במיתוג עממי יותר ל־102 ובלוח שידורים זול לתחזוק, דחק את ברמן וקיסוס. הם הוחלפו מיד בצמד אלמוני יחסית, הראל סלוצקי ועופר דומינגז מרדיו צפון. אלקבץ אמר ל"פנאי פלוס": "ההכנסות של טל ואביעד לא שיקפו את ההוצאות והמשכורות שלהם... התוכנית שלהם היתה תל אביבית מדי".

   

  בראיון שנתן לאחרונה למוסף "פירמה" של "גלובס" המשיך אלקבץ בקו ההתקפי ואמר: "אני רוצה לשבור את המיתוס כאילו לתוכניות הבוקר והערב היו אלפי מעריצים. בתחת שלי אלפי מעריצים... טל ואביעד הם מבריקים ושנונים, אבל התוכנית שלהם... לא הצליחה להתרומם מעבר לכמה מאות גרופיז". אלקבץ קינח באומרו "הפלצנות נגמרה". טל ואביעד מסרבים להתרגש מדברי הבוס לשעבר.


  "במקום להתחיל לריב, פשוט עברנו דירה", קיסוס וברמן (צילומים: עדי אורני)

   

  טל: "אין לנו מה להתחיל להתכתש כאן עם אלקבץ. מה שלא בסדר זה שהעיתונאית ב'גלובס' לא טרחה לבקש תגובה מאיתנו. זה הדבר הראוי לעשות כשמישהו מלכלך עליך מסיבות אלה ואחרות עם עובדות ברמה שונה או אחרת של נכונות".

   

  הוא רמז שקיבלתם כ־40 אלף בחודש ללא הצדקה.

  טל: "שטויות".

   

  אביעד: "צר לי שהוא מרגיש שהשתכרנו הרבה, אבל הכל היה נורא לגיטימי. אף אחד לא זרק אף אחד מהדלת או הפך שולחנות, זו פרידה טובה וזה ממש בסדר לחוש מיצוי וללכת. הרי אם כל זה היה קורה בתוכנית טלוויזיה, היית שואלת איך היינו שם כל כך הרבה זמן ולא למה זה נגמר".

   

  בכל זאת, לא נעים כשקוראים לכם פלצנים.

  אביעד: "אולי בנקודה שבה הוא נמצא אנחנו נראים לו ככה. זה עניין שלו ולא שלי".

   

  טל: "אנחנו כל כך לא אליטיסטיים. זה בולשיט, אני לא רוצה להיכנס להתגוננות מרוב שזה מופרך. מאזינים שעולים אצלנו לשידור הם מקשת כל כך רחבה של אוכלוסיות וערים שונות, יש לנו יותר מאזינים מחוץ לתל אביב מאשר מהעיר עצמה".

   

  הוא אמר שלא הכנסתם מספיק כסף.

  טל: "אני חושב שהדברים האלו נאמרו בשביל המורל של עובדי התחנה הנשארים. זה רחוק מן האמת".

   

  אביעד: "ולראיה, תוכניתנו משודרת, אנשים אחרים עשו את החשבון והגיעו למסקנות שונות, אז אולי הוא אוחז במחשבון משוכלל יותר. זה העניין שלו".

   

  טל: "עובדה שאנשי עסקים טובים כמו דודי ויצמן ואלי עזור, בעלי רדיו 99, חושבים שנייצר להם שקל או שניים. ואנחנו גם מקבלים קצת יותר עכשיו, למרות שעדיין לא התעשרנו".

   

  אביעד: "אם את רוצה, את יכולה לכתוב שהתעשרנו ונהיינו מיליונרים. ואני מתכוון לקנות את 'פנאי פלוס' ולדפוק לכם שיפוץ במערכת והכל יהיה לבן על לבן".

   

  לא, לבן משמין. איך היה בחופש?

  טל: "בעיקר ביררנו הצעות, זו היתה תקופת חיזור נעימה. בסך הכל יצאנו משם בעמדה של כוח כי אנחנו בחרנו לעזוב".

   

  אביעד: "הבנתי שזה כמו במונית, שהאור דולק ואתה פנוי עבור כולם אז רוצים אותך. אפילו הרגשתי שבחורים מתעניינים בי יותר. כנראה כשאתה משדר פניות זה עובד בכל החזיתות".

   

  שמעתם את המחליפים?

  אביעד: "לא. אם זה לא אנחנו, אני לא יכול. זה לא מכניס לחרדות, אבל מסב לי אי נוחות. בכלל אני לא יכול לשמוע תוכניות דיבורים אחרות, טל מסוגל, אני לא".

   

  טל: "הם נחמדים. אבל אין מה להשוות. אלה צמדים שונים, התוכניות שונות. אנחנו אף פעם לא היינו קומיקאים שבאים כדי להצחיק. אנחנו עושים תוכנית בטון משעשע, זה מעניין ושנון ומכעיס, אבל הכל בלי להתאמץ. זה לא הצחקות".

   

  ירוק עם נגיעות של אירוניה

  הבית החדש על הסקאלה צובע את המסלול של קיסוס וברמן בירוק עם נגיעות של אירוניה: רק לפני שנתיים, כשארקדי גאידמק רכש את התחנה ואת כל מי שיש לו קצת ניסיון עם מיקרופון, הם סירבו להצעתו לעבור אליו מטעמים אידיאולוגיים ואנטי־אוליגרכיים. ברמן וקיסוס יצאו גיבורים, במיוחד כשההבטחה הגאידמקית התפרקה מול עינינו, וכעת, עם בעלים חדשים, הם עושים ממש את אותה התוכנית - אלא שמדי פעם הם זורקים איזה טיפ לחיים ירוקים על מחזור או זיהום אוויר, בהתאם לקו האקולוגי של התחנה.


  עושים את אותה התוכנית - אלא שמדי פעם הם זורקים טיפ לחיים ירוקים

   

  אביעד: "היום 99 זה מקום שאנחנו אוהבים וחשים מאוד בנוח עם החיבור איתם, והקטע האקולוגי מוצא חן בעיניי. זאת לא חבורה של נודניקים עם דולפין פצוע, זה לא רק עניין של איכות סביבה, אלא של איכות חיים".

   

  ואתם אקולוגיים?

  אביעד: "זה ייקח לי זמן, אל תסתכל עליי ככה. הנה, שימי לב, בתחנה החדשה אין כוסות חד פעמיות, כי פלסטיק לא מתכלה. אז אביעד הישן כנראה היה מביא כוסות כאלה לקפה שלו ומוצא מחבוא ודואג שהן יהיו".

   

  טל: "לא, הוא היה צועק ביום הראשון שמישהו ישיג לו".

   

  אביעד: "אבל תגיד לה מה עשה אביעד החדש?"

   

  טל: "הוא קנה לנו ספלים".

   

  והוא גם שוטף אותם?

  אביעד: "אל תגזימי. בבוקר הם שטופים, זה מה שחשוב. חשבתי שאנחנו מדברים על אקולוגיה, לא על אלטרואיזם".

   

  ותודה לשרה נתניהו

  בכל נושא שנדבר עליו, אלטרואיזם כנראה לא יהיה הקו המנחה. ההכנות לדיאלוגים של ברמן, 36, וקיסוס, 31, מול המיקרופון מתחילות בשעה שלפני השידור, כשהם יושבים עם עיתוני הבוקר ומתאמים דעות.

   

  באופן חגיגי והולם, את יום השידורים הראשון שלהם החלו בהכרת תודה לשרה נתניהו, על שסיפקה להם נושא שאפשר לנעוץ בו שיניים במשך זמן רב. מאז הם עוקבים באדיקות אחר מעלליה של ליליאן פרץ, אשר זכתה למספר הצעות עבודה מעל גלי האתר מצד אביעד ("אני מבטיח לה שאם היא תבוא לעבוד אצלי היא תיאלץ להחליף בגדים רק פעמיים ביום, והיא תרגיש טוב עם זה, כמו מישהו שיצא ממערכת יחסים ממש גרועה והוא לא שם לב שגם לך יש חסרונות").

   

  עוד מתוך התוכנית: ברמן מברך את אייל גולן על הקרחת והקעקוע שיעזרו לו להתמודד עם הבלתי נמנע; אביעד לא חוסך בתיאורים אישיים על הביקור האחרון שלו במיון אחרי התקפת אלרגיה קשה ("הפנים שלי התנפחו, נראיתי יותר שמן מאשר בתקופת 'דייט לסטרייט'"); ברמן רוגז על הזקפה הלאומית בעקבות משלחת הסיוע להאיטי ("זה אומר שעכשיו נוכל להמשיך לעשות מחסומים ולהתנהג לא יפה לילדים ולנעול את העזתים בעזה?"), בעוד שקיסוס נשאר סקפטי - אחרי שגילה שמילי אביטל לא באמת כוכבת ענקית בהוליווד, הוא בטוח שהישראלים תמיד מנפחים את הישגיהם בחו"ל.


  כשהם מתאמצים, הם מצליחים לקושש ריב אחד, אבל הוא לא באמת נחשב

   

  בתור מי ששולחים חיצים מילוליים להנאתם ולפרנסתם, ביקשתי את דעתם המלומדת על היעלבותו של אברי גלעד, שספג לדעתו חץ מרושע מ"ארץ נהדרת" וסירב להבליג כנהוג.

   

  טל: "אברי גלעד הוא הסיבה שאני עושה רדיו מלכתחילה. אני מאוד מעריך אותו ונהנה להאזין לו, ומה לעשות שהוא נעלב מהחיקוי שעשו לו ב'ארץ נהדרת'. אני דווקא רואה בזה משהו מאוד אמיתי שהוא אמר את זה. יש קטע שאתה חייב להגיד שזה כבוד שמגחיכים אותך, והוא לא יישר עם זה קו".

   

  קיסוס: "גם אני מכבד את זה שהוא לא בלע את הלשון. אני לא יודע אם הייתי עושה את זה ככה, בטח הייתי בוחר להיות זהיר יותר, אבל היה לו משהו לומר והוא אמר אותו. רוב האנשים עסוקים בלייפות את המציאות, מגהצים את מה שמכאיב להם ועסוקים בפאסון, וזה מרענן שיש מישהו שלא".

   

  אבל בתור שניים שלא חסים על אחרים, זה לא מבאס שלספר כמה נעלבת הפך לטרנד החדש?

  אביעד: "זה לא שאנחנו עושים תוכנית סאטירה שבוחרת לעצמה קורבן ונכנסת בו מכל הכיוונים. אנחנו אומרים מה שיש לנו להגיד, בין אם זה טוב או רע".

   

  טל: "אין לנו אג'נדה בתוכנית. תמיד נאמר מה שאנחנו חושבים ואנשים למדו שהתוכנית שלנו היא בצחוק, וגם הירידות והאמירות הפוגעניות זה בסבבה".

   

  לא בעולם של סלבז שרוצים שיאהבו אותם.

  אביעד: "גם ככה, חצי מהזמן כמפורסם אתה סופג קנאה וביקורת. אפילו מדורי הרכילות היום הפכו לכלי לצחוק על סלבז, לא להעריץ אותם".

   

  טל: "ברור שגם לנו יש את הצורך הזה שיאהבו אותנו. אבל זה נמצא אצל כולם. היום תרבות הסלבז זה דבר שנהיה כל כך פופולרי ומפותח, שילדים רוצים להיות מפורסמים, זה מה שמעניין אותם. אפשר גם להישרף מהר, אבל אני תמיד חושב שמי שבאמת טוב, לא נשרף. גם אם תעשה תוכנית רעה ותקבל ביקורות איומות ותלך למקומות פחות נצפים, אם אתה טוב באמת תחזור למרכז הבמה מהר מאוד".

    

  • עוד על טל ברמן ואביעד קיסוס, האם הם בכיוון של תוכנית טלוויזיה משותפת ומה הם חושבים על "האח הגדול" - בגיליון פנאי פלוס החדש 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קיסוס וברמן על שער פנאי פלוס החדש
  צילום: עדי אורני
  לאתר ההטבות
  מומלצים