שתף קטע נבחר

בית כנסת נהרס - מתנחלים ופלסטינים התעמתו

בעקבות ההריסה של כוחות הביטחון בגבעת מנחם, נופצו שמשות כלי רכב של פלסטינים - והאווירה התלקחה. מתנחלים ופלסטנים יידו אבנים, אחד מהם נפצע באורח קל-בינוני

כוחות הביטחון הרסו היום (ג') מבנה בלתי חוקי ששימש כבית כנסת בגבעת מנחם, ליד היישוב נחליאל שבבנימין. זמן קצר לאחר הריסת בית הכנסת התקבל במנהל האזרחי דיווח כי סמוך לכפר ביתילו נמצאו מספר כלי רכב פלסטינים עם שמשות מנופצות. בסריקות שערכו אנשי המנהל האזרחי, התגלה בכפר רכב פלסטיני שנפרץ, לאחר ניסיון להציתו. כמו כן, ניזוק אחד הבתים במקום מאבנים שיודו לעברו.

 

בעקבות האירועים החלה האווירה להתלקח ובמקום החלו עימותים בין פלסטינים והמתנחלים - ושני הצדדים יידו אבנים אלה על אלה. מתנחל נפצע קל עד בינוני בראשו מאבן שהשליכו פלסטינים. הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי, וכוחות הביטחון נפרסו באזור. לדברי המתנחלים ישנם עוד שני פצועים קל במקום. נוסף על כך, נפצעו קל באירוע גם שני פלסטינים.


בונים מחדש את המבנה (צילום: דוידי בן ציון)

 

אחרי הריסת בית הכנסת, הועברו ספרי הקודש לרב היישוב. בתגובה להריסה בית הכנסת אמרו בוועד מתיישבי בנימין, כי "ההרס הסלקטיבי של בית הכנסת הוא המשך להריסת בית הכנסת במעוז אסתר בשבוע שעבר. ברק מתמחה בהריסה ואנו בבנייה וכבר היום ייבנה מחדש בית הכנסת וכן מבנים נוספים באזור בנימין".

 

במקביל, חילקו כוחות הביטחון והמנהל האזרחי

צווי הריסה בגבעה 18 הסמוכה לקריית ארבע. בתגובה, הכריז ועד המתיישבים של בנימין והשומרון בשיתוף תנועת קוממיות כי כבר היום יחלו במבצע של הקמת בתי מגורים, מועדונים, בית קפה ופעוטון בעשרה יישובים בשומרון ובבנימין. המבצע הראשון יתחיל ביישוב אלון מורה.

 

דוד בן ציון, אחד ממארגני האירוע, אמר ל-ynet כי "במקום שבו הרסו קרוואן לפני חמישה ימים הנחנו היום רצפה. נציב קירות, גג ונקיים טקס אחר הצהריים במקום ולמבנה ייכנסו אנשים שיגורו ובהמשך הוא יחובר למים וחשמל. אמרנו והיינו עקביים לאורך כל הזמן כי במקום שבו יהיה צו הקפאה בדיוק באותה נקודה ייבנה מבנה חדש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית הכנסת שנהרס ליד נחליאל
צילום: דוידי בן ציון
מומלצים