שתף קטע נבחר

פוגרומים בפלסטינים בהיתר

המונח "תג מחיר" הפך שמיש בידי אנשי השלטון, ונותן לגיטימציה לפעולות הנקם של המתנחלים. בתקופת כהונתו של ברק לא נענשו הפורעים, וגם לא ניתן פיצוי למותקפים

ראש הממשלה ושר הביטחון הודיעו שהם מקפיאים את הבנייה בשטחים לתקופה של עשרה חודשים. כולם יודעים שההקפאה היא "בכאילו", ובינתיים בונים ואף מתכננים בנייה נוספת בהיקף גדול.

 

המתנחלים יודעים זאת, ולמרות זאת הם כועסים, שהרי על פניו בכמה מקומות אמנם היתה הקפאה זמנית. אך כאשר הם כועסים - ניתן להם אפיק פתוח לשחרור זעמם. חלקם יוצאים בהמוניהם לערוך נקמות בגויים. קוראים לזה "תג מחיר": לפגוע, להרוס, לשרוף, להרוג, לגזול, להשפיל - לכל זה כנראה יש להם היתר, שהרי החוק והשלטון בישראל הפך את ילדי הפלסטינים החיים שם לדורותיהם וגם את רכושם - להפקר.

 

המונח "תג מחיר" הפך שמיש בידי כל אנשי המערכת השלטונית שלנו. לא ידוע שאי פעם בתקופת כהונתו של שר הביטחון הנוכחי נענשו הפורעים, או להבדיל - ניתן פיצוי וסעד למותקפים.

 

כאשר כעסו, עשו הקוזקים פוגרום ביהודים. כעת הקוזקים שלנו או של הקדוש ברוך הוא עושים פוגרום בפלסטינים. תופעה זו חוזרת על עצמה ותמיד בעוצמה רבה יותר. הכל כמובן לשביעות רצונם של נאמני ארץ ישראל השלמה ליהודים בלבד.

 

אמנם בנוגע לשריפת המסגד בכפא יאסוף, שאף הוא הוגדר כפעולת "תג מחיר" בידי מתנחלים, היו שר הביטחון וחבריו חייבים להגיב. הרי אנחנו מעוררים מהומת אלוהים כשבמצבה של יהודים מדובר, אם ציירו עליה צלבים או פגעו בשלמותה וניסו להרסה. אצלנו - כל ששייך לדת, קודש הוא.

 

על פי החשד, ראש הישיבה ביצהר שותף להרס במסגד. אם כן - הוא בהחלט בר עונש. אלא שברור כי ייצא נקי. כך תמיד מוכיחה ההיסטוריה של הטרוריסטים והמפגעים מצד הקנאים הדתיים לארץ ישראל השלמה ושונאי האחר. הם, כרגיל, שוכחים את הציווי התנ"כי לאהבת הגר, שהרי אפילו אלוהים אוהב את הגר, כמצויין בספר דברים: "עשה משפט יתום ואלמנה ואהב גר לתת לו לחם ושמלה", בנוסף לחובה לדאוג לגר: "כאזרח מכם יהיה לכם הגר הגר אתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים".

 

מכל מקום, בישראל הנאורה הפוגרום בפלסטינים, גזילת אדמתם ובתיהם, שריפת יבולם ועקירת עציהם הם כנראה חלק לא מוצהר של מדיניות הממשלה, ועל כן אין זה מקרה שגם אלה שהועמדו לדין על מעשי הטרור - כולם זכו לחנינה ולמחילה. הם הרי ממש ממש פטריוטים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"תג מחיר" בכפר יאסוף
צילום: AFP
מומלצים