שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צירים לאובמה: ללחוץ על ישראל להקל על הרצועה

  חברי בית הנבחרים מהקצה השמאלי של המפה הפוליטית קראו לאובמה "להפסיק את הענישה הקולקטיבית של תושבי רצועת עזה", ולדרוש מישראל להקל על הסגר

  54 חברי בית הנבחרים האמריקני שיגרו מכתב לנשיא ברק אובמה, ומאיצים בו להפעיל לחץ על ישראל להקל בסגר על רצועת עזה. בבית הנבחרים יש 435 צירים והחותמים על המכתב הם מהקצה השמאלי של הקשת הפוליטית.

   

  יוזמי המכתב הם קית אליסון ממינסוטה, המוסלמי היחיד בבית הנבחרים, וג'ים מקדרמוט ממדינת וושינגטון, שניהם דמוקרטים. במכתב לנשיא אובמה הם כתבו: "אנחנו מכירים בעובדה שממשלת ישראל כופה מגבלות על עזה מחשש מוצדק מהמשך פעולות טרור של חמאס וארגונים חמושים אחרים". אולם לדבריהם, "יש להתמודד עם האיום ללא הענשה קולקטיבית של התושבים הפלסטינים ברצועת עזה".

   

  כותבי המכתב קראו לאובמה לדרוש מישראל להקל על תושבי הרצועה במסגרת מאמציו להשיג שלום במזרח התיכון. "יש להפעיל לחץ מיידי להקלה על אזרחי עזה, כמרכיב חירום במסגרת מאמצי השלום הכוללים", כתבו.

   

  היוזמה של הצירים לא תתפתח לחקיקה בקונגרס, ולא צפויה להכות גלים מעבר לכותרת בעיתון "מינסוטה אינדיפנדנט" ולתמיכה של "שלום עכשיו" בארה"ב ושל ארגון השמאל הפרו-ישראלי ג'יי-סטריט.

  העמדה הפומבית של הממשל האמריקני הנוכחי וקודמו היא שארה"ב מחוייבת לרווחה של תושבי עזה, ושישראל חייבת לאפשר העברת סיוע הומניטרי לעזה. עם זאת, בחודשים האחרונים יש שביעות רצון אמריקנית מההקלות שישראל ביצעה בשטח.

   

  ממשל אובמה היה רוצה לראות יותר הקלות, אבל יש הבנה לעמדת ישראל שעד שסוגיית החייל החטוף גלעד שליט לא תיפתר, לא יהיו הקלות נוספות בסגר. בפועל, וושינגטון מתנגדת נמרצות לממשלת אחדות של הפתח עם החמאס ומסייעת למצרים בבניית הגדר התת-קרקעית, שצפויה לחסום כניסת מצרכים חיוניים לרצועה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים