שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אורן אברהם: לא מכיר את ליליאן פרץ ושרה נתניהו
  המטרידן הסדרתי, החשוד שאיים על העוזרת לשעבר של משפחת נתניהו, אמר כי הוא נעצר בשל "המוניטין" שצבר. לדבריו, הדבר היחיד שקושר אותו לנתניהו - הם מגשי הפיצה שהזמין בעבר לשרים. עורך דינו: כולם יכולים להשתמש בטלפון בכלא

  אורן אברהם, המטרידן הסדרתי - שנעצר בחשד שאיים על ליליאן פרץ העוזרת לשעבר של משפחת נתניהו - הכחיש היום (ה') את החשדות נגדו. בדיון בבית המשפט השלום בחיפה, אמר שהסיבה היחידה שנעצר היא שמו ו"המוניטין" שצבר. השופטת ישראלה גירון האריכה את מעצרו בחמישה ימים.

   

  אורן אברהם בבית המשפט

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  "לא עשיתי דבר. אני לא מכיר את ליליאן פרץ, לא את שרה נתניהו או כל מישהו אחר שקשור למקרה הזה", אמר לפני הדיון בבית המשפט. "הדבר היחידי שקושר אותי לנתניהו הם מגשי הפיצה שהזמנתי ללשכת ראש הממשלה לפני כמה שנים. אני חף מפשע, אני

   אסיר חיובי וגם בית המשפט המחוזי אמר את זה עלי בעבר". אברהם ציין כי הוא מוכן לעמוד למסדר זיהוי קולי, כדי שהמתלוננים ייאשרו כי לא הוא זה ששוחח עמם ואיים עליהם.

   

  אברהם עצמו אמר, כי בדיון שנערך אתמול בבית המשפט בתל אביב אמר עליו השופט, כי הוא "אסיר למופת". כמו כן הציג החלטות של שופטים ששחררו אותו בדיונים קודמים. החשוד גם אמר כי בית המשפט היה צריך לקבוע האם הוא יוכל לצאת לחופשות.


  "לא עשיתי דבר". אברהם (צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  המשטרה, החושדת כי אברהם איים על עוזרת הבית שתבעה את נתניהו, ביקשה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. נציג המשטרה אמר בתחילת הדיון כי אברהם חשוד באיומים, בפגיעה בחיי אדם, וכי בעברו עבירות רבות שנעשו באותו סגנון.  

   

  במהלך הדיון הגיש נציג הימ"ר חומר סודי לבית המשפט, וטען כי אינו יכול לפרט דבר מחומר הראיות. עם זאת, אישר כי מכשיר הטלפון ממנו בוצעו שיחות האיום זמין ונגיש - גם ליתר האסירים בכלא בו שוהה אברהם. הוא סירב עם זאת, לענות לשאלת סניגורו של החשוד, לגבי הקשר שיש לכאורה בינו לפרץ או לשרה נתניהו. נציג המשטרה הוסיף כי קיימת חשיבות להעבירו למעמד של עציר, בין היתר על-מנת שתימנע ממנו גישה לטלפונים.

   

  עורך דינו של אברהם, אלון דוידוב מהסניגוריה הציבורית, אמר בדיון כי מדובר בהליך סרק, שכן בין כך מרשו מצוי מאחורי סורג ובריח "ואינו רשאי לצאת ולבוא כרצונו", וניתן למנוע ממנו גישה לטלפונים ללא צורך בהליך משפטי כלל. עו"ד דוידוב אמר ל-yent, כי מרשו נעצר בשל מעורבותו בפרשיות קודמות, שבהן

   השיג מידע חסוי על אנשים. "המשטרה ירתה ירייה, ונראה לי כי מדובר בירייה באפילה. הם זיהו את מספרי הטלפון מהם בוצעו השיחות, אבל בטלפונים אלה - טלפונים ציבוריים או כרטיסי חיוג - משתמשים כל האסירים. לאו דווקא מרשי".

   

  הוא ציין כי בעבר נאסר על לקוחו להשתמש בטלפונים, אולם במהלך השנים הופחת הפיקוח וכיום הוא רשאי להשתמש במכשיר כמעט באופן חופשי, ובעיקר הוא משוחח עם אמו ועורך דינו.

   

  כמו כן אמר עורך הדין, כי אברהם שוהה בכלא כבר קרוב ל-10 שנים, מתוך תקופה של כ-15 שנה שנגזרה עליו בשורת משפטים בהם הורשע. לדברי עו"ד דוידוב, היום אמור היה אברהם להופיע בדיון ראשון בפני ועדת השחרורים של שירות בתי הסוהר, לקראת הדיונים בבקשתו לשחררו לאחר ריצוי שני שלישים ממעצרו.

   

  השופטת גירון כתבה בהחלטתה: "יש ממש בטרוניות בא כוח החשוד, באשר לטענת המשטרה כי קיימת מסוכנות בנוגע לחשוד". אולם, לדבריה "לא ניתן יהיה לבצע את פעולות החקירה הנדרשות אם לא איעתר לבקשה. בדרך אחרת לא ניתן יהיה להגיע למיצוי מהיר של החקירה, שהוא אינטרס של החשוד בעצמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אורן אברהם: לא מכיר את ליליאן פרץ ושרה נתניהו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים