שתף קטע נבחר

חאלד משעל: "ננקום את החיסול ונהרוג בכם"

ראש הלשכה המדינית של חמאס אמר לאחר קבורתו של מחמוד אל-מבחוח, שהיה אחראי לחטיפתם ורציחתם של שני חיילי צה"ל, כי שמחתה של ישראל היא זמנית בלבד. "אתם תהרגו בנו ואנחנו בכם, אבל אנחנו נלחמים על בסיס האמת", הצהיר. בכיר במשטרת דובאי אמר קודם לכן כי זהות המחסלים ידועה

ראש הלשכה המדינית של חמאס, חאלד משעל, איים היום (ו') לנקום את חיסולו בדובאי של בכיר הארגון, מחמוד אל-מבחוח, שהיה אחראי לחטיפתם ורציחתם של שני חיילי צה"ל, והזהיר כי מעגל הדמים שיצרו ארגונו וישראל לא ייפסק. בתום טקס הקבורה שנערך לאל-מבחוח במחנה הפליטים הפלסטיני "אל-ירמוק" בדמשק, אמר משעל: "אנו ננקום את דמו של האיש הענק והטהור הזה, ימי העתיד עוד יידעו מאבק בינינו לבינכם".

 

התנקשות בדובאי - כל הדיווחים:  

 

בדבריו פנה משעל לישראל, שבה הוא רואה את אחראית להתנקשות באל-מבחוח, ואמר: "אתם שמחים שהתנקשתם באדם עצום שהרג באומץ כמה מחייליכם, אולם זאת שמחה יוצאת דופן ובת חלוף. אנו עוד ננקום את דמו של אל-מבחוח". הוא הוסיף כי "אם אתם חושבים שנזנח את אופציית ההתנגדות, אתם שוגים באשליות. ההתנגדות היא הבחירה שלנו, וההתנחלות, הכיבוש, ההרג, הגדרות וההרעבה לא יחלישו אותה".

 

בצהריים אמר גורם בכיר במשטרת דובאי כי המשטרה המקומית הצליחה לפענח את זהותם של החשודים בחיסולו של אל-מבחוח, שהיה אחראי לחטיפתם ורציחתם של החיילים אבי סספורטס ואילן סעדון. לדבריו, המשטרה המקומית עורכת מצוד אחר החשודים, שנושאים דרכונים אירופיים, ואף פנתה בנושא לאינטרפול. עם זאת, ההערכה היא כי הם עזבו את תחומי

הנסיכות.

 

"המלחמה ביננו תימשך, אתם תהרגו בנו ואנו נהרוג בכם", הזהיר משעל את ישראל. "אתם נלחמים בנו על בסיס טענות כוזבות, ואנו נלחמים בכם על בסיס האמת. המלחמה בינינו מכאיבה לנו, אך זוהי מלחמה פתוחה שלא תיפסק עד אשר תעזבו את אדמתנו".

 

משעל אמר כי הפלסטינים אינם יודעים מתי ינצחו את ישראל, אך בטוחים שהניצחון יבוא בסופו של דבר: "זוהי מלחמה כואבת שנמשכת עשרות שנים, אולם אנו בטוחים בתוצאותיה, כי נביס אתכם ונקרע את תמונתכם המזויפת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חאלד משעל. "המלחמה תימשך"
צילום: AFP
אל-מבחוח. גם האינטרפול בעניינים
מומלצים