שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  השר מרידור: אבו מאזן מעוניין ב-67' או ב-48'?

  "עוד לא ראינו נאום ביר זית", האשים מרידור את הפלסטינים בכנס הרצליה, והוסיף כי לגרעין האיראני תהיה השפעה על עתיד השיחות: "הסטטוס קוו אינו אופציה בשבילנו"

  "אינני יודע אם אבו מאזן מעוניין בפתרון בגבולות 67' או שהוא עדיין תקוע ב48'" - כך אמר אחר הצהריים השר לענייני מודיעין, דן מרידור, ב"כנס הרצליה" שנערך במרכז הבינתחומי.

   

  השר מרידור חזר על עמדת ישראל כי היא הביעה נכונות לשלום וכעת האחריות מוטלת על הפלסטינים. "אנחנו מצדנו נקטנו בשתי אסטרטגיות: האחת, נאום בר אילן וקבלת רעיון שתי המדינות, והשנייה, ההחלטה להקפיא את ההתנחלויות", אמר. "עשינו זאת כדי ליצור אווירה למשא ומתן. כעת הפלסטינים נדרשים להכרעות מצדם ואיש לא ייקח מהם את ההחלטה", הוסיף.

   

  השר מרידור אף עקץ את המנהיגות הפלסטינית וציין כי "עדיין לא ראיתי את המנהיג הפלסטיני שינאם את נאום ביר זית, או נאום אל-נאג'ח. בלי זה יהיה קשה מאוד להתקדם". מרידור אף התייחס לממשלת אולמרט ואמר: "צריך להסתכל למציאות בעיניים. ממשלת ישראל ניסתה מאוד להגיע להסכם, אבל התשובה הייתה שלילית, או שלא הייתה תשובה. זה מוביל אותי לחשוב האם הבעיה של ההנהגה הפלסטינית היא הפירוד בין פתח לחמאס, או שהיא בעיה אידיאולוגית - ואין לי תשובה לכך".

   

  השר סיים את דבריו והבהיר מה להערכתו צופן העתיד: "הסטטוס קוו אינו אופציה בשבילנו, ולכן לפני חמש שנים החל התהליך של ההיפרדות החד-צדדית. במצב הנוכחי, למשבר הגרעין האיראני תהיה השפעה גם על עתיד השיחות המדיניות".

   

  איראן גרעינית תחזק את הרדיקלים המוסלמים

  מרידור, הממונה גם על הוועדה לאנרגיה אטומית, הזהיר כי כישלון לפתור את המשבר האיראני, עלול להוביל לפירוק האמנה הבינלאומית לאי-הפצת נשק גרעיני.

  "מצב כזה אומר שיחול שינוי עולמי. הקואליציות במזרח התיכון ישתנו", ציין מרידור והסביר: "מדינות ערב המתונות מפחדות מאוד מהאפשרות הזאת, ומהאפשרות שגרעין איראני ייאלץ אותן לשנות את עמדתן".

   

  השר מרידור ציין כי ארגוני הטרור ברחבי העולם "מסתכלים על איראן ומקווים שהיא תגבר בעימות הזה. איראן גרעינית תחזק את הכוחות הרדיקליים בכל העולם המוסלמי ותגרום להגברת חוסר היציבות". עם זאת, מרידור הביע אופטימיות והעריך כי יש סיכוי להצלחה אמריקנית בהפגת המתיחות מול איראן.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  השר מרידור (תמונת ארכיון)
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים