שתף קטע נבחר

השר סער הבטיח בתי ספר ממוחשבים עד 2015

שר החינוך סיפר, בנאומו בכנס הרצליה, כי במשרדו עובדים על תוכנית להסבת מערכת החינוך למערכת מתוקשבת, שבבסיסה כיתות חכמות, מחשב לכל תלמיד ותכני לימוד מותאמי מחשוב

האם בעוד כמה שנים תלמידי בתי-הספר יילמדו בכיתות ממוחשבות? כך לפחות הבטיח היום (ג') שר החינוך, גדעון סער, שאמר כי כל בתי הספר ותוכניות הלימוד יהפכו לממוחשבים בתוך חמש שנים.

 

בנאומו בכנס הרצליה של המרכז הבינתחומי, סיפר שר החינוך כי בימים אלה עובדים במשרד החינוך על תוכנית להסבת מערכת החינוך למערכת מתוקשבת, שבבסיסה כיתות חכמות, מחשב לכל תלמיד, תכני לימוד מותאמי מחשוב והכשרת מורים.

 

לדבריו, התוכנית תוגש לאישור הממשלה בתוך כמה חודשים. הוא אמר כי ימליץ להתחיל ליישם את התוכנית בצפון ובדרום הארץ. "הכיוון הזה הוא הכרחי והמחיר על החמצת ההזדמנות הוא בלתי הפיך. אני מאמין שהממשלה לא תחמיץ את השעה".

 

השר דיבר על תוכנית שכוללת לא רק הטמעת תשתיות, אלא גם תחזוקה שוטפת, התאמת תוכניות הלימודים הפדגוגיים למחשב, תכנים דיגיטליים איכותיים, הכשרת המורים והערכה. על-פי התוכנית, המערכת תאפשר להורים לדעת מה הרמה של התלמידים.

 

לדברי השר סער, יש להתאים את ההוראה לתלמידים. "באמצעות הטכנולוגיה, אמצעי ההמחשה, התרגול והסביבה הלימודית שיהיו בה - טובה לאין שיעור

 לקבלת קשב והשתתפות התלמידים. באמצעות הטכנולוגיה ניתן לתת משוב מידי, רצף למידה והוראה, מהכיתה לבית. כמו כן זה יאפשר יכולת התאמת ההוראה לשונות התלמידים וקפיצת מדרגה, כי אין את הדילמה האם להוריד את המצוינות לרמה ממוצעת או להשאיר תלמידים מאחור".

 

עוד הודיע השר, כי בשנת 2012 המבחנים כבר יכללו מיומנויות של התלמידים בשימוש במחשב, במבחנים הבינלאומיים. "היערכות לעידן החדש היום - אסור שתישאר בגדר אופציה. בישראל אפשר מלדדות בסוף הטור, לעבור להובלה". במקביל אמר השר שישראל נערכת לקראת המבחנים הבינלאומיים בשנת 2013, שיכללו לראשונה פרק בחינה באוריינות התקשוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סער. מחשב לכל ילד, התוכנית תהפוך למציאות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים