שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מצרים: עיתונאי הושעה זמנית - כי ביקר בישראל

  עורך המגזין "אוקטובר" נענש לאחר שהצהיר כי ביקר בישראל יותר מ-25 פעמים. עיתונאית שנפגשה עם שגריר ישראל בקהיר הוזהרה על-ידי אגודת העיתונאים

  שלושים שנה חלפו מאז הסכם השלום עם מצרים, אך בקהיר עדיין מענישים עיתונאים על קשריהם עם ישראל. אגודת העיתונאים המצרית החליטה להשעות את עורך המגזין "אוקטובר" לאחר שהצהיר כי ביקר בישראל. עיתונאית שנפגשה עם השגריר בקהיר קיבלה אזהרה "בלבד".

   

  כלי התקשורת במצרים דיווחו אתמול (יום ג') כי ועדת המשמעת באגודה החליטה להשעות לשלושה חודשים את חוסין סראג', שהצהיר כי ביקר בישראל יותר מ-25 פעמים. הוא עבר בכך על החלטת האגודה הכללית של העיתונאים במצרים, האוסרת על ביקור במדינה השכנה. בין היתר נטען כי נכח בחגיגות יום העצמאות בשגרירות ישראל בקהיר, ונפגש עם כמה אנשי עסקים ישראלים.

   

  במקביל, החליטה הוועדה להזהיר את עורכת המגזין "הדמוקרטיה" האלה מוסטפא, שנפגשה בחודש ספטמבר עם השגריר שלום כהן, במהלך ביקורו במערכת מרכז המחקרים הממשלתי "אל-אהראם" בקהיר. מוסטפא נענשה על שנקטה ב"נורמליזציה עם ישראל", שאינה מקובלת. 

    

  תגובתה החריפה של מצרים לפגישות העיתונאים עוררה תדהמה בישראל. גורמים בשגרירות הביעו צער, אכזבה ותדהמה לאחר חשיפת הפרשה. "אנו מצרים על התנהלותן של האגודות במצרים, אשר ממשיכות לפגוע בכל יוזמה שתכליתה לקדם את היחסים בין העמים, ובכלל זה לטובת העם הפלסטיני", אמרו אז בשיחה עם ynet.

   

  מוסטפא עצמה טענה בתוקף כי לא היה בפגישה דבר חריג. היא סיפרה שקיבלה את אישור

  הממונים עליה וציינה כי עיתונאים מצרים נפגשים כל העת עם גורמים ישראליים. הסיבה היחידה לסערה שהתחוללה, לטענתה, היא ניסיון של גורמים שונים לפגוע בה באופן אישי.

   

  חופש העיתונות במצרים, על אף היותה דמוקרטיה, מוגבל ביותר. בדירוג השנתי של ארגון "עיתונאים ללא גבולות" דורגה קהיר במקום 143 מתוך 175 מדינות - 50 מקומות אחרי ישראל. בין המדינות בהן העיתונות מוגבלת עוד יותר - איראן, צפון קוריאה, סוריה וסעודיה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים