שתף קטע נבחר

תיאטרון תמונע מציג: העונה הגרמנית

אנסמבל תיאטרון תמונע מקדיש עונה חדשה למחזאות גרמנית עכשווית, שתכלול בין השאר ארבע הפקות מלאות, פסטיבל מחזות קריאה ואירוח קבוצת תיאטרון "פוסט דרמטי"

אחרי העונה הנורבגית שזכתה להצלחה רבה, מציג אנסמבל תיאטרון תמונע עונה חדשה שתוקדש כולה למחזאות גרמנית חדשה. העונה, שנערכת בחסות מכון גתה, תיפרס על פני השנה הקרובה.. לצד ארבע הפקות מלאות תכלול העונה גם פסטיבל מחזות קריאה שיתורגמו במיוחד, סימפוזיון בשיתוף בימאים, מחזאים ודרמטורגים מגרמניה ומישראל ואירוח קבוצת תיאטרון "פוסט דרמטי" ושתי קבוצות מחול.

 

ב-17 בפברואר תפתח העונה בהצגה "אדם גייסט" מאת דיאה לוהר ובבימויה של לילך דקל אבנרי הדרמטורגית של תיאטרון תמונע. המחזה הוא מעין מניפסט חברתי עכשווי על דור ה-Y שנולד לתוך עולם קפיטליסטי ותעשייתי המקדש את המכונה על פני האדם. גיבור המחזה, צעיר חסר כל, יוצא למסע התבגרות כואב בחיפוש אחר מודל חדש למשפחה ומולדת. את המחזה תרגם לעברית רן כהן ועל עיצוב הבמה אחראית איריס מועלם. ההצגה מלווה במוזיקה מקורית מאת קרני פוסטל ומשתתפים בה יפתח אופיר, אלון אופנהיים, בני אלדר, עזר קלמוביץ, יערה רשף, לני שחף ואייל שכטר.

 

בחודש מאי יציג תיאטרון קליפה את "מר קולפהרט", מחזה מאת דויד גיסלמן בבימוי מולי שולמן. הקומדיה השחורה שכתב גיסלמן הועלתה לראשונה ברויאל קורט בלונדון ב-2000 ומאז מציגים מחזותיו בתיאטרונים מובילים שונים באירופה. המחזה, שמנהל דיאלוג עם סרטו של היצ'קוק "החבל", חושף את אכזריותה של חברה בורגנית ומשועממת. המחזה תורגם לעברית על ידי מולי שולמן ועינת ברונובסקי. ההצגה מלווה במוזיקה מאת איתמר צור ובין המשתתפים בה אפרת ארנון, לירון ברנס, יואב היימן, ענבל לורי וסיון ששון.

 

שתי הפקות מלאות נוספות שיוצגו במהלך העונה הגרמנית הן "Heaven" מאת פריץ קאטר שמעתיק את סיפורם של טריסטן ואיזולדה מהמיתולוגיה אל מזרח גרמניה, והמחזה "בכל מקום באמבטיה" מאת גזינה דנקוורט, מונולוג לשחקנית שרוחצת באמבט לא רק את גופה אלא גם את עברה וחלומותיה. את המונודרמה, שתביים מייסדת תיאטרון תמונע הבמאית נאוה צוקרמן, תרגמה לעברית השחקנית שרה פון שוורצה.

 

בנובמבר יקיים תיאטרון תמונע, כחלק מסימפוזיון רחב, פסטיבל קריאת מחזות. בפסטיבל ייערכו קריאות מבוימות של שישה טקסטים גרמניים עכשוויים שתורגמו במיוחד לטובת האירוע בשיתוף עם מכון גתה. בין המחזות גם "God Is A dj" מאת פאלק ריכטר.

 

עוד במסגרת העונה הגרמנית יארח תיאטרון תמונע מספר הפקות זרות בהן "3SOME" שהציגה בישראל בבכורה במסגרת פסטיבל עכו האחרון וחוזרת בשנית. מדובר בהפקת תיאטרון-מחול שיצרו במשותף הכוריאוגרף הישראלי ניר דה וולף והשחקן הגרמני קנוט ברגר שהשתתף בין היתר בסרט "ללכת על המים" של איתן פוקס ובהצגה מעוררת המחלוקת "הדור השלישי" של יעלי רונן. ההפקה, בה משתתפת לצדם של דה וולף וברגר גם סהרה אבו גוש, עוסקת בשאלה האם שלוש דמויות מרקעים שונים יכולים ליצור אוטופיה רחוקה מהמציאות הפוליטית של היום.

 

הפקה אורחת נוספת בעונה היא "Basically I Don't But Actually I Do" של יוכין רולר וסער מגל. היצירה שמתבססת על תמונה של קצין SS יורה באישה יהודיה מביאה פסיפס של דימויים ומצבים הקשורים בשואה. כנכדים של קורבנות ופושעים בוחנים היוצרים דרך הכוריאוגרפיה את הזיכרון כהשפעה על תפיסת האחר וחוקרים את המציאויות המעצבות את מערכת היחסים שלהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לאתר ההטבות
מומלצים