שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  פשרה בי-ם: הגופה שנחטפה הוחזרה למשטרה
  אנשי זק"א תיווכו בין המשטרה והחרדים שחטפו את גופת האישה שנמצאה במאה שערים. המשטרה עורכת בדיקה חיצונית ונראה שלא תנתח את הגופה

  "מסע האלונקות" נגמר בפשרה. נמצאה גופת הצעירה שנפטרה אתמול (יום ד') בשעות הערב ונחטפה משכונת מאה שערים בידי קומץ חרדים.

   

  תחילתה של הפרשה סמוך ל-19:30. אז התקבל דיווח במד"א ובמשטרה על צעירה בשנות ה-20 לחייה שנמצאה ברחוב רבנו גרשום בשכונת מאה שערים, במבנה נטוש. אמבולנס של מד"א הגיע למקום, וביצע בה החייאה ללא הצלחה. למקום הגיעה גם ניידת משטרה, ובחקירה ראשונית של הממצאים התברר כי כי ככל הנראה, לא מדובר במוות שנגרם כתוצאה מאירוע פלילי.

   

  כחצי שעה לאחר מכן, הגיעו למקום כמה עשרות חרדים. על פי המשטרה, הם תקפו את השוטרים, גרמו נזק לניידת משטרה, חטפו את הגופה ונמלטו. המשטרה הקפיצה כוחות נוספים לסיוע במציאת הגופה. איש מד"א אמר ל-ynet כי החרדים שרצו עם הגופה נראו כמי שמשתתפים במסע אלונקות.

   

  לבסוף, לאחר כשלוש שעות, בתיווכו של ארגון זק"א בעיר הועברה הגופה לבית השוטר, שם נבדקה כדי לוודא שמותה לא נגרם ממעשה פלילי. לפי ההבנות שהושגו עם העדה החרדית - גופת הצעירה בת ה-20 לא תעבור נתיחה.

   

  "מפקד זק"א ירושלים בנצי אוירינג בא לטפל בגופה, גם הוא חטף מכות ונדחף

  מאותם אלימים, למרות שזה נוגד את ההלכה וכבוד המת", סיפר ל-ynet מוטי בוקצ'ין, דובר הארגון.

   

  בזק"א אמרו כי אוירינג נעזר בקשריו הן במשטרה והן בקרב הקיצונים במגזר החרדי והצליח להגיע להסדר עם חוטפי הגופה. "הוא הגיע באמבולנס זק"א למקום המסתור ולקח את הגופה. לפי ההסדר, במידה ואין חשד לפלילים, הגופה לא תנותח ותילקח עוד הערב לקבורה", הוסיף בוקצ'ין והסביר כי הארגון מזועזע ומתנגד למאבק הכוחני שהתרחש, היות ומדובר בביזוי המת.


  פורסם לראשונה 03/02/2010 23:22

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תיווכו בחטיפה. זק"א (ארכיון)
  באדיבות www.hnn.co.il
  מומלצים