שתף קטע נבחר

קדימה על ליברמן: ממשלת נתניהו משחקת באש

ליברמן איים להפיל את שלטון אסד - וגרר תגובות נזעמות מחברי הכנסת. בקדימה אמרו: "באין מנהיגות מדינית ברורה כל שר מספסר בחוסר אחריות באיומים על מלחמה כוללת". ח"כ נחמן שי הוסיף: "ראוי שראש הממשלה יחייג 102 ויזמין את מכבי האש, כדי לכבות את האש ששר החוץ מבעיר בצפון"

תגובות נזעמות במערכת הפוליטית, לדבריו של שר החוץ אביגדור ליברמן , שאמר כי "אם אסד יתגרה בנו הוא יאבד את השלטון": בקדימה תקפו הבוקר (יום ה') בחריפות את ראש הממשלה: "ממשלת נתניהו משחקת באש. באין מנהיגות מדינית ברורה כל שר מספסר בחוסר אחריות באיומים על מלחמה כוללת". בינתיים, אף שר לא התבטא בעניין.

 

בקדימה גם הפנו מסר לראש הממשלה נתניהו. "במקום להרגיע את הרוחות, ישראל הרשמית מלבה אותן", נכתב בהודעת המפלגה. "על נתניהו להתעלות מעל בעיותיו הפוליטיות ולגלות אחריות לעתיד המדינה עליה הוא מופקד. ישראל חזקה יותר מההתבטאויות המתלהמות וחסרות האחריות של העומדים בראשה".

 

גם חברי כנסת בקדימה הגיבו על הדברים בחריפות. ח"כ נחמן שי אמר: "בעוד ראש הממשלה מנסה להנמיך את הלהבות בצפון ולהוריד את המתח, בא שר החוץ ליברמן ומגביר את האש. הצהרתו כי אסד יאבד את השלטון בסוריה בעת עימות צבאי - היא הזמנה להידרדרות המצב. מן הראו שראש הממשלה יחייג 102 ויזמין את מכבי האש, כדי לכבות את האש ששר החוץ מבעיר בצפון. בינתיים הממשלה נשמעת יותר כמו מקהלה בשלושה קולות, מאשר גוף שיש לו בעל בית ומדיניות".

 

ח"כ שלמה מולה אמר: "שר החוץ עדיף שייקרא שר המלחמה. זוהי התבטאות אומללה וחסרת אחריות. ליברמן נוהג בבריונות מדינית ומתגרה בשכנינו בשם כולנו. אני קורא לו לחדול מכך לאלתר". ח"כ מגלי והבה הוסיף: "הפירומן הבלתי נלאה, אביגדור ליברמן, ממשיך במאמציו להצית את המזרח התיכון. ליברמן, שהולך ומתגלה כשר החוץ הכי לא דיפלומט בתולדות מדינת ישראל, ממשיך להוכיח זאת באמצעות התגרות בלתי פוסקת בכל מדינות האזור. המבחן כעת הוא של ראש הממשלה נתניהו, שחייב לרסן את שר החוץ שלו ולקרוא אותו לסדר לפני שיהיה מאוחר מדי".

 

"לרסן את ליברמן"

גם בעבודה נשמעו קריאות נגד שר החוץ. ח"כ איתן כבל אמר: "ראש הממשלה חייב לעצור את מחרחר המלחמה ליברמן. אי אפשר שבתפקיד כה רגיש יחזיק אדם חסר עכבות וחסר בינה, שאינו מבין את חשיבות השלום עם סוריה ואת סכנת המלחמה איתה".

 

מי שעוד קרא לרסן את שר החוץ, הוא ח"כ טלב אלסאנע (רע"מ-תע"ל).

 לדבריו, ליברמן הוא "פטפטן ומסוכן שעשוי לסבך את האזור במלחמה כוללת מיותרת. על ראש הממשלה לרסנו ולבלם את פיו, ואם הוא איננו מסוגל אז לפטרו".

 

ליברמן הוסיף קיסם למדורה בחילופי המסרים המאיימים בין ישראל לסוריה. ליברמן לא חסך במילים והפנה מסר ישיר לנשיא סוריה, בשאר אסד. "לא רק שאתם תפסידו. אתם תפסידו את המלחמה ואתה תפסיד את השלטון, אתה ומשפחתך", הוא אמר. לדברי שר החוץ, "זה הערך היחיד שהוא מבין. הוא חייב לדעת שאם הוא מתגרה זה יגמר לא רק בהפסד".

 

בהכנת הידיעה השתתפו רוני סופר, אטליה שומפלבי, אמנון מרנדה ושרון רופא-אופיר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ליברמן. מסר מאיים לאסד
צילום: יוני המנחם
צילום: עופר עמרם
מולה. התבטאות אומללה
צילום: עופר עמרם
צילום: דודי ועקנין
כבל. לעצור את מחרחר המלחמה
צילום: דודי ועקנין
צילום: גיל יוחנן
א-סאנע. פטפטן ומסוכן
צילום: גיל יוחנן
שי. לחייג 102
צילום: גיל יוחנן
מומלצים