שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  משרד החוץ: מזכ"ל האו"ם שיקף את עמדתנו

  בירושלים מיהרו לשמוח על המסמך שהגיש באן קי מון לעצרת הכללית של האו"ם, למרות שקבע כי אי אפשר עדיין לקבוע מסקנות באשר לבדיקת ישראל את ארועי עופרת יצוקה

  "ישראל מביעה סיפוק מהעובדה שמזכ''ל האו''ם שיקף נאמנה את המסמך הישראלי שנמסר השבוע". כך נמסר בצהריים (יום ו') בהודעת משרד החוץ בירושלים. זאת, למרות שבאן קי מון סיכם בדו"ח הקצר שהגיש: "אני לא יכול בשלב זה לקבוע מסקנות, משום שהחקירות הפנימיות נמצאות בעיצומן".

    

  במשרד החוץ הסבירו מנגד כי בניגוד לכמה מקרים בעבר - הפעם תשובת ישראל הועברה במלואה, כנספח למסקנות של באן.

   

  מזכ"ל האו"ם שב וטען כי על הצדדים לערוך חקירה "אמינה ומקיפה" של הטענות נגדם. בצרפו את התשובה הישראלית המלואה הוא החזיר למעשה את הכדור בחזרה לעצרת, שדרשה את התשובות עד תחילת חודש פברואר. 

   

  במשרד החוץ מיהרו כאמור להגיב בסיפוק ואמרו כי "המסמך הישראלי נותן ביטוי מלא למחויבותה של ישראל לניהול חקירות עצמאיות ואמינות, העומדות בסטנדרטים של המשפט הבינלאומי".

   

  "למרות תנאי הלחימה הקשים מול הטרור של חמאס בעזה הקפידה ישראל על כיבוד הנורמות הבינלאומיות, ותמשיך לנהוג כך גם בעתיד, תוך שמירת מחויבותה הראשונית לשלום אזרחיה וביטחונם", נמסר בהודעה בתגובה למסמך שהוציא באן.

   

  גם הנציגים הערבים קיבלו לידיהם הלילה את הדו"ח שחיבר באן.

  מקורות ערבים סיפרו שנשיא עצרת האו"ם, עלי טראקי, יזמן את העצרת לדיון נוסף על התשובה הישראלית לדו"ח גולדסטון, כנראה עוד במהלך חודש פברואר. 

   

  מסקנותיו הלא-נחרצות של מזכ"ל האו"ם ניתנו ימים ספורים לאחר ששר הביטחון אהוד ברק אמר כי זה דווקא התרשם מרצינות עבודתה של ישראל. "באן קי מון התרשם מאוד מהפרזנטציות שהציג באו"ם הפרקליט הצבאי הראשי, ואף ציין זאת באוזניי", טען ברק בדבריו לפני סגל הפיקוד הבכיר של צה"ל.

   

  לדבריו, "הצורך לקיים בסיום הפעילות דו"חות ותחקירים נועד לבצע את המשימות טוב יותר בפעם הבאה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים