שתף קטע נבחר

הדיון על שכר ראש המטה של ברק מגיע לממשלה

שר הביטחון מבקש לשדרג את השכר של יוני קורן בטענה שקודמיו בתפקיד הושאלו מצה"ל ושכרם היה בהתאם, אך שר החינוך גדעון סער מתנגד ל"מחטף" ודורש דיון ענייני. היועץ המשפטי וינשטיין המליץ "לשקול לבחון הנושא בראיה רוחבית בטרם יצירת הבחנות בין המשרות במשרדים השונים"

המחלוקת על שכר ראש מטה שר הביטחון עולה מדרגה. הוויכוח שהתנהל בשבוע האחרון סביב רצונו של אהוד ברק לשדרג את השכר של ראש מטהו, יוני קורן, לרמת מנכ"ל במשרד ממשלתי, יגיע מחר (א') לישיבת הממשלה.

 

בהצעת ההחלטה שמביא שר הביטחון לדיון נכתב בין היתר כי "התפקיד בעל אחריות רחבה ועוסק בפעילות ביטחונית ומדינית. היקף פעילות משרד הביטחון מעל ל-15 אחוזים מתקציב הממשלה. ברור מכך שהתפקיד אינו דומה לתפקידים דומים במשרדי ממשלה אחרים. קודמיו של קורן היו תא"לים שהושאלו מצה"ל ורמת שכרם בהתאם. נציב שרות המדינה והממונה על השכר באוצר אינם מתנגדים להעניק לו תנאים אלה אישית".  

 

שר החינוך גדעון סער הביע התנגדות להצעה. "עקרונית אני מתנגד להסדר של שר אחד. ראוי שההסדר

יישען על קריטריונים אחידים, ברורים ושקופים. משרד החינוך אינו פחות רחב ממשרד הביטחון, ולחילופין, יש להחיל הסדר דומה על ראש מטה משרד החינוך, האחראי על התקציב השני בגודלו בממשלה. אני מבקש לקיים דיון ענייני בממשלה, או בקבינט החברתי-כלכלי, תחת לאשר החלטה שכזאת במחטף".

 

היועץ המשפטי החדש לממשלה, יהודה וינשטיין, הגיש חוות דעת זהירה בעניין. "מאחר שקיימים תפקידי ראש מטה גם במשרדי ממשלה אחרים, ומאחר שאמות המידה לאישור תנאי השכר אינן ברורות די, מוצע לשקול לבחון הנושא בראיה רוחבית בטרם יצירת הבחנות בין המשרות במשרדים השונים. למותר לציין, כי אין באמור כדי למנוע בסופה של הבחינה את אישור תנאי השכר והעסקה המבוקשים, ולא דווקא באופן אישי", המליץ היועץ שנכנס לפני ימים אחדים לתפקידו, במקום מני מזוז. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בקשתו תיענה? ברק בישיבת ממשלה (ארכיון)
צילום: AFP
מומלצים