שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  זמביה תוכל להשתלט על נכסי הנשיא לשעבר

  פרדריק צ'ילובה הורשע ב-2007 בבריטניה בהונאת ממשלת זמביה בהיקף של 50 מיליון דולר. זמביה מנסה ליישם את פסק הדין, אולם צ'ילובה עתר. כעת, פסק בית המשפט העליון בלוסקה כי לעתירה אין בסיס

  בית המשפט העליון בזמביה דחה את עתירתו של הנשיא לשעבר, פרדריק צ'ילובה, בדרישה להורות לממשלה להפסיק ליישם פסק דין שניתן נגדו בבריטניה ב-2007. צ'ילובה הורשע אז יחד עם שני אנשי עסקים נוספים בהונאת ממשלת זמביה בהיקף של 50 מיליון דולר. חשבון הבנק שלו בממלכה הוקפא והתגמולים להם היה זכאי בבנק ברקליס - בוטלו.  

   

  השופט אירין ממבילימה פסק כי לעתירתם של צ'ילובה ושני אנשי עסקים אין בסיס, וכי הממשלה יכולה להמשיך בצעדיה באכיפת הפסיקה הבריטית, שהחלו בשנה שעברה. בעקבות הפסיקה כעת, תהיה לממשלת זמביה סמכות

   

  במהלך הדיון טען סניגורו של נשיא זמביה לשעבר כי להחלטה שהתקבלה בבית המשפט בבריטניה, אין תוקף משפטי בזמביה. צ'ילובה עצמו לא הופיע בבית המשפט, אולם דוברו מסר כי המאבק המשפטי בסוגיה טרם הסתיים.  

   

  צ'ילובה כיהן כנשיא זמביה בשנים 1991-2001. באוגוסט שעבר הוא זיכה אותו בית משפט במדינה מפרשת שחיתות אחרת, בה הואשם בהונאה בהיקף של חצי מיליון דולר בכספי ציבור.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים