שתף קטע נבחר

ברלוסקוני: נסכים לקבל רק מהגרות יפות מאלבניה

ראש ממשלת איטליה ידוע בחיבתו לנשים יפות ובנטייתו להעיר הערות גזעניות כבדרך אגב, אז למה לא לשלב בין השניים? בסוף השבוע הוא עורר מהומה לא קטנה, כאשר אמר כי איטליה "תסכים לקבל רק מהגרות שהן נשים יפות מאלבניה".

 

היחס למהגרים באיטליה גרר לאחרונה גל של הפגנות אלימות בדרום המדינה, אך זה לא הרתיע את סילביו ברלוסקוני מלומר את הדברים במסיבת עיתונאים שקיים עם עמיתו האלבני, סלי ברישה, בתום פגישה ביניהם.

 

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח כי השניים דנו בפגישתם במספר האלבנים המורשים להגר לאיטליה, וברלוסקוני הותיר את ברישה המום כשהעיר בגיחוך כי רק נשים יפות מהמדינה יתקבלו. ראש הממשלה בן ה-73 אף המשיך והסביר את מניעיו: "אתם יודעים, אני רווק עכשיו".

 

חברי פרלמנט מהאופוזיציה מיהרו להביע את מחאתם על ההערות חסרות הטעם. אחת מהם, פאולה פלגריני, אמרה כי "ברלוסקוני שוב לא הצליח להתגבר על חוש ההומור הלגלגני שלו". לדבריה, "אפילו בנושא טרגי כמו חייהם של מהגרים, במקרה הזה מאלבניה, ראש הממשלה ממשיך עם האובססיה שלו לנשים, אליהן הוא מתייחס כאל בשר טרי".

 

הערותיו הגזעניות של של ברלוסקוני כבר סיבכו אותו בעבר. ב-2003 הוא

 סיפר כי פוליטיקאי גרמני מזכיר לו שומר במחנה ריכוז. רק בשנה שעברה, הוא עורר זעם כאשר כינה את נשיא ארצות הברית ברק אובמה ורעייתו מישל "שזופים".

 

ראש הממשלה האיטלקי התבדח על חשבון צבע עורו של הנשיא האמריקני כבר מיד אחרי שאובמה ניצח בבחירות והפך לנשיא האמריקני השחור הראשון. אז הוא גרם לכמה וכמה גבות להתרומם, כשאמר שהמנצח הוא איש "צעיר, חתיך, ואפילו בעל שיזוף יפה". אלא שבשנה שעברה הוא התבדח גם על חשבונה של הגברת הראשונה. "לא תאמינו", אמר, "אבל שניהם הלכו לחוף, כיוון שאשתו שזופה גם היא".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברלוסקוני. הגירה על-פי מראה
צילום: רויטרס
מומלצים