שתף קטע נבחר

מכה לקורב: הדיקן דוחה את דבריו "בשאט נפש"

לידי ynet הגיע מכתב ששיגר דיקן מכללת "שערי משפט" להנהלת בתי המשפט ולנשיאת העליון ביניש, שבו תקף בחריפות את דבריו של קורב. יחד עם זאת, קרא שלא למצות עמו את הדין, בטרם יציג את גרסתו. "מן הראוי לשמוע את עמדתו"

עו"ד אורי קורב אמנם יצא לחופשה בעקבות דבריו נגד השופטים ומקורביו הביעו בו תמיכה בטענה שהדברים הוצאו מהקשרם, אבל דווקא המוסד האקדמי שבו הועסק ובו אמר כי חלק מהשופטים הם "חמורים גדולים" מתנער מדבריו. לידי ynet הגיע מכתב ששיגר דיקן מכללת "שערי משפט", ד"ר אביעד הכהן, להנהלת בתי המשפט ולנשיאת בית המשפט העליון, דורית בייניש, שבו ציין כי הוא "מסתייג מהדברים ומתוכנם ודוחה אותם בשאט נפש".

 

"מאז הקמתה, מחנכת המכללה את כלל תלמידיה בעבר ובהווה לכיבוד שלטון החוק ורשויות המשפט, לנקיטת סגנון דיבור והתנהגות ראויים ולהימנעות מפגיעה בכבודם של אנשים ושופטים בפרט והמערכת המשפטית בכלל", כתב הכהן - במכתב שנשלח כתגובה למכתב שהועבר לו מטעם הנהלת בית המשפט.

 

בהמשך, ציין כי פרסומים מטעם צוות המכללה וכן כאלה שכתב בעצמו בשנים האחרונות מחזקים את מערכת בתי המשפט והשופטים. לדבריו, מלמד עו"ד קורב במכללה זה שלוש שנים בסדנה המכונה "טיעון וחקירת עדים", שבמהלכה לא התקבלה מעולם כל תלונה על דרך הוראתו או על תוכן דבריו.

 

הכהן הוסיף במכתבו כי "עו"ד עתיר ניסיון, פרקליט בכיר בשירות המדינה העושה מלאכתו נאמנה ומדבר בלשון ראויה אינו נדרש ל'צנזורים מטעם', שיבקרו בשיעוריו ויבדקו שאכן כך הוא".

הוא הזכיר את מעמדו הבכיר של קורב בפרקליטות, וכן את ההמלצות החמות שמסרו שופטים ועמיתיו לצוות המכללה לפני שהחל ללמד בה. "קודם שנחרוץ את דינו בעקבות הפרסומים האחרונים, אנו סבורים שמן הראוי לשמוע את עמדתו של עו"ד קורב ואת עמדת שאר המעורבים בעניין".

 

לבסוף, כתב הכהן כי המכללה מתכוונת לערוך בירור מקיף באשר לכל העובדות בפרשה, שרק בסיומו יתקבלו החלטות. בהנהלת בתי המשפט אישרו כי המכתב התקבל בלשכתה של ביניש ובלשכת מנהל בתי המשפט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עו"ד קורב. ללא גיבוי
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים