שתף קטע נבחר

ריטלין במקום פיצוחים: קיוסק בת"א סחר בתרופות

המשטרה פשטה על פיצוציה בדרום תל-אביב שמכרה תרופות מרשם, ובהן משככי כאבים וכדורי הרגעה, לנרקומנים

תרופות מרשם מעל הדלפק? לא רק במכסיקו. המשטרה עצרה היום (ג') בעל פיצוציה בתל-אביב בחשד שמכר ללקוחותיו תרופות ללא מרשם. התרופות אינן מופיעות בפקודת הסמים, ועל כן הוא חשוד רק ב"טיפול רשלני בתרופות".

 

זה תקופה ארוכה ששוטרי מחלק הפשעים של מרחב יפתח, עוקבים אחר תופעת הסחר בתרופות חוקיות כתחליף לסמים אסורים. ממידע מודיעיני שהגיע לידיהם, עולה כי אחד המקומות שהתמחו במכירת התרופות הוא פיצוציה בשדרות הר-ציון בתל-אביב.

אנשי צוות הבילוש של המחלק עקבו אחר בעל הפיצוציה ורכשו ממנו את התרופות. לאחר העסקה המבויימת, הוא נעצר - ואיתו אחד העובדים.

 

מחקירת המשטרה עולה כי בעל הפיצוציה, אדם המוכר למשטרה מעבירות קודמות, רכש את התרופות באמצעות מרשמים מזויפים וקשרים עם רוקחים ברחבי הארץ. בין התרופות שהוצעו גם ריטלין, סבוטקס, קלונקס וכדורי הרגעה נוספים. הן נמכרו במחירים שנעים סביב 50-100 שקל לכדור.

 

במשטרה אומרים כי בעל המקום מכר את התרופות לנרקומנים כתחליף לסמים. מדובר בתרופות

 שנועדו בחלקן לשיכוך כאבים ומסייעות לעיתים בהליך של גמילה מסמים קשים. שימוש מוגבר בחלקן עשוי לספק אפקט דומה לצריכת כדורי הזייה שונים. 

 

"מדובר באדם המוכר מעבירות קודמות, שהשיג כדורים בכמויות גדולות באמצעות מרשמים", הסביר ראש מחלק הפשעים, רב-פקד קומי ג'יבלי. "רוב הכדורים אינם בפקודת הסמים, למרות שהם משמשים כתחליפי סם עבור חלק מהרוכשים". כיוון שהתרופות אינן מופיעות בפקודת הסמים, חשוד האיש בסחר בסמים ובעבירה של טיפול רשלני בתרופות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תרופות רופא ללא מרשם (אילוסטרציה)
צילום: Index open
מומלצים