שתף קטע נבחר

ישי לרה"מ: הוטעיתי בחוק המסתננים, אחסום אותו

במכתב חריף לראש הממשלה טען שר הפנים כי הוטעה בידי שר המשפטים בעת גיבוש טיוטת הצעת חוק ההגירה, שמאפשר לטענתו "פרצה חמורה" במדיניות ההגירה של ישראל ומהווה הפרה של הסטטוס-קוו. ישי מוחה על אפשרות ל"הלבנת" מהגרי עבודה ובעקיפין - קליטת בני משפחותיהם בישראל

שר הפנים, אלי ישי, שיגר היום (יום ד') מכתב לראש הממשלה, בו הביע את התנגדותו לטיוטת חוק ההגירה המתגבשת, שלדבריו יביא ל"פרצה קיצונית" במדיניות ההגירה בישראל בניגוד גמור לעמדת הממשלה. ישי אף הבהיר כי לא יאשר את החוק אם יונח על שולחנו בנוסח הנוכחי.

 

בישיבת הממשלה האחרונה העלה ראש הממשלה את סוגיית חקיקת חוק הגירה חדש בישראל. החוק אמור להסדיר את הגדרת הזכאות של המבקשים

להיכנס לארץ ולהתיישב בה. זאת, בין היתר על רקע תופעת ההסתננות הרחבה בגבול מצרים ותופעת העובדים הזרים הרבים השוהים בישראל בניגוד לחוק. בישיבה אף הודיע נתניהו על הקמת ועדת שרים בראשותו שתעסוק בנושא. 

 

"טיוטת החוק מראה אפשרות לפריצה קיצונית במדיניות ההגירה הנוהגת היום כלפי זרים בישראל, בניגוד גמור להחלטות הממשלה", כתב ישי במכתבו. לדבריו, "ישנה אפשרות להלבנה חוקית בישראל של מהגרי עבודה ובני משפחותיהם, להרחבת הגדרתם של מבקשי מקלט ועיגון מעמדם בחוק, וכן להרחבת חוק השבות בעקיפין על ידי הוספת בני משפחה להגירה בישראל. הדבר מהווה הפרה בוטה של הסטטוס קוו", כתב ישי במכתבו.

 

השר ישי נודע בתור מוביל המאבק לגירוש העובדים הזרים, זאת על אף שמנתונים שפרסם מוקד הסיוע לעובדים הזרים עולה כי השנים שבהן משרד התמ"ת היה תחת ישי - היו תקופת השיא בהפקת אשרות עובד חדשות לזרים, ומספרן היה נתון במהלכן בגידול מתמיד. ישי לבדו חתם על הבאתם של יותר מחצי מיליון עובדים זרים לישראל.

 

במכתבו האשים ישי כי הוטעה בידי ש המשפטים ואנשיו, משום שלא עודכן במהלכים אודות הצעת החוק במועד. "דבר קיומה

של טיוטת הצעת החוק לא הובא לידיעתי בעת הדיון שנערך בממשלה ב-14 בפברואר, זאת על אף שנערכו דיונים עד לרגע האחרון בנוגע לנוסח החלטת הממשלה, בין היתר עם נציגי משרדי", טען.

 

במכתבו, מציע ישי מציע לבחון את מדיניות ההגירה הקיימת, ולערוך תיקונים על ידי צוות מצומצם של שרים. "כשר הממונה על תחום ההגירה בישראל אבקש למחוות על דרך ההתנהלות הזו. אני מבקש להודיע כי אם טיוטת החוק כפי שהופצה לא תוסר מסדר היום של צוות השרים, אין בכוונתי לאשר את החוק כשר הפנים", הבהיר.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ישי ונתניהו. חילוקי דעות
צילום: פלאש 90
מומלצים