שתף קטע נבחר

נתניהו משיבה: בעיה בתלוש, אבל תביעה מופרכת

בכתב ההגנה שהגישה לבית-הדין לעבודה, מזכירה אשת ראש הממשלה את ציטוטיה החמים של עוזרת הבית לשעבר, ליליאן פרץ: "באתי בגלל ביבי - נשארתי בגלל שרה". לטענתה, התביעה נגדה זדונית ומלאה טענות סרק. ומי אשם בתלושי השכר השגויים? רואי החשבון

דבר אשת ראש הממשלה. שרה נתניהו הגישה את כתב ההגנה לתביעה שהגישה עוזרת הבית לשעבר בבית המשפחה, ליליאן פרץ. "התובעת הגישה תביעת סרק מופרכת וזדונית נגד הנתבעת, בה טענה כאילו הנתבעת התנכלה לה, העליבה אותה ופגעה בה ללא רחם, עד שהיא נאלצה להתפטר מעבודתה", נטען בכתב ההגנה. נתניהו מודה כי "תלושי השכר שהועברו לפרץ לא שיקפו נכונה את התשלומים ותנאי העבודה", ומגלגלת את האחריות לכך על רואה החשבון שלה.

 

 

"כתב התביעה מלא טענות שהומצאו לצורך השעה ואין בו שום ממש", טוענת נתניהו ומוסיפה: "התובעת, גב' ליליאן פרץ, עבדה בבית משפחת נתניהו שש שנים! משום שקיבלה מהנתבעת יחס חם ואוהב. היא אמרה בעצמה פעמים רבות: "באתי בגלל ביבי, נשארתי בגלל שרה".

 

כתב ההגנה כולל ציטוטים מפתקים שפרץ כתבה למשפחת נתניהו במהלך השנים, המעידים על היחסים החמים ששררו בין הצדדים. "זמן קצר לאחר הבחירות האחרונות לכנסת, כתבה התובעת מכתב למשפחת הנתבעת, אותו השאירה לנתבעת בבית, לקראת הגעתה לסוף השבוע: 'למשפחתי היקרה! מזל טוב והצלחה גדולה. אני כל כך גאה בכם, אין לכם מושג. אוהבת אתכם הכי בעולם, ליליאן'. כמה עוזרות בית מתייחסות אל מעבידיהן כאל "משפחתי היקרה" וקובעות שהן 'אוהבות אותם הכי בעולם?'", נכתב בכתב ההגנה.

 

בהמשך מזכירים פרקליטיה של נתניהו כי ראש הממשלה ורעייתו נכחו באירועים משפחתיים רבים של פרץ, בהם חגיגת המימונה ובת המצווה של בתה, והעניקו לה מתנות נדיבות. "כך למשל, נתנה לבתה של התובעת כמתנת בת מצווה צ'ק בסך 1,000 שקלים", צויין.

 

"הטבות", נוספות להן זכתה פרץ, לפי כתב ההגנה, היו שכירת שירותיו של בעלה לעבודות שונות בבית משפחת נתניהו "מבלי להשוות מחירים עם בעלי מלאכה אחרים".

 

התביעה: התעללות - ושלילת זכויות 

נתניהו דחתה בתוקף את כל טענותיה של פרץ על תנאי העסקה בלתי ראויים. "התובעת עבדה בהיקף של חצי משרה, ללא פיקוח ובשעות העבודה הנוחות לה. התובעת לא נדרשה לעבוד בשבתות, לא נדרשה להיות זמינה בטלפון בשבת. כשעשתה התובעת עבור הנתבעת שירות שחרג מתפקידה המוגדר, וקיבלה תשלומים נוספים".

 

בכתב ההגנה מודה נתניהו כי תלושי המשכורת שהוצאו לפרץ "לא שיקפו נכונה את התשלומים ותנאי העבודה של התובעת" - והטילה את האחריות לכך על רואה החשבון שלה.

 

"העולה מהאמור, שהתובעת הגישה את תביעתה המופרכת לא בשל מצוקה כלשהי, שכן הרגישה, כדבריה, כחלק ממשפחה חמה ואוהבת, אלא בשל שיקולים זרים. התובעת לא פוטרה על ידי הנתבעת, אלא החליטה להתפטר על דעת עצמה משום שלא ניתנה לה תוספת שכר משמעותית שביקשה. לא חלה שום הרעה בתנאי העבודה בהם עבדה במשך השנים", צויין.

 

כזכור, בכתב התביעה נטען כי שרה נתניהו התעללה בפרץ ושילמה לה משכורת נמוכה משכר המינימום. בין השאר נאמר בתביעה כי "ליליאן נאלצה להביא ליום עבודה ארבעה סטים של בגדי עבודה: סט בגדים לעבודות הכביסה, סט בגדים לעבודות ניקיון השירותים והמקלחות, סט בגדים לעבודות ניקיון החדרים וסט בגדים רביעי לעבודות ניקיון המטבח. אם הייתה מעזה להפר הוראות ברורות אלו של נתניהו, הייתה זו צווחת ומאבדת את עשתונותיה".

   

אחרי שהתפוצצה פרשת התביעה, עם פרסומה ב"ידיעות אחרונות", שמר רה"מ על שתיקה,

ובחלוף ארבעה ימים אמר בעת מסיבת עיתונאים עם קנצלרית גרמניה, אמר: "לא מכניסים את האישה ואת הילדים, את המשפחה, לקו האש. לפחות לא צריכים להכניס אותם לקו האש".

 

כאשר נשאל נתניהו אודות הפרשה, השיב: "כשאדם נכנס לחיים הציבוריים הוא צופה שהוא יהיה נתון להתקפות. אבל אני חושב שגם הוא יכול לצפות שיהיה גבול להתקפות". הוא לא התייחס נקודתית לטענות הקשות שהועלו בתביעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש הממשלה ורעייתו. כתב ההגנה
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ
צילום: רענן בן צור
פרץ ונתניהו בימים אחרים
צילום: רענן בן צור
פרץ. תובעת פיצוי
צילום: עידו ארז
מומלצים