שתף קטע נבחר

המדינה על מגרון: עיכוב בהעברת המתנחלים

"שלום עכשיו" עתרו לבג"ץ, לאחר שלטענתם לא נעשה דבר בתוכנית להעביר את תושבי המאחז להתנחלות אדם. בתשובת המדינה נטען כי חל עיכוב של כמה חודשים

לפני כשמונה חודשים אישר שר הביטחון, אהוד ברק, לבנות 50 דירות בהתנחלות אדם למפוני מגרון - במסגרת התוכנית להעביר את המאחז הלא חוקי, אלא שהיום (ד') התברר כי מערכת הביטחון לא עומדת בזמנים.

 

פרקליטות המדינה הודיעה לבית המשפט העליון, כי חל עיכוב של כמה חודשים בהפקדת התוכנית המפורטת להקמת השכונה החדשה ביישוב אדם, אליה אמורים לעבור תושבי מגרון וזאת בניגוד להצהרה ראשונית של המדינה לפיה כבר בתחילת 2010 תופקד התוכנית.

 

תגובת המדינה הועברה לבג"ץ, לאחר שתנועת "שלום עכשיו" הודיעה לפני כחודש לבית המשפט העליון, כי למרות הודעת המדינה לפיה בתחילת 2010 תהיה כבר תוכנית מפורטת ויושלמו עבודות הפיתוח, טרם נעשה הדבר.

 

בהודעה שהגישו לבית המשפט, טענו העותרים כי עד לפני חודש לא הופקדה תוכנית להתנגדויות להקמת השכונה המיועדת לתושבי מגרון, ולכן הערכתה של המדינה כי ההליך התיכנוני יושלם עד לאמצע 2010 הם חלומות באספמיה.

 

בעקבות הודעת העותרים, הורתה נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, למדינה לעדכן בדבר התוכנית המיועדת. בתשובתה אומרת המדינה כי אכן חל עיכוב של מספר חודשים בהפקדת התוכנית להקמת השכונה החדשה והיא הופקדה בימים האחרונים. עוד נכתב בהודעה כי עד לחודש אפריל ניתן יהיה להגיש התנגדויות לתוכנית זו, ולאחר ההתנגדויות תדון ועדת המשנה להתנגדויות של מועצת התכנון ותכריע בהן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מבנים במגרון. ארכיון
צילום: סבסטיאן שיינר
מומלצים