שתף קטע נבחר

עימות ביצהר: מתנחלים פצעו קל שני חיילים

במהלך תרגיל שערך הצבא עם כיתת הכוננות של ההתנחלות, חסמו עשרות צעירים את הכוחות ויידו לעברם אבנים וחפצים אחרים. אחד החיילים פונה לבית חולים. גורם צבאי ל-ynet: "בושה ותעודת עניות לתושבים"

חייל צה"ל ולוחם מג"ב נפצעו קל הערב (יום ד') מאבנים שיידו לעברם צעירים תושבי ההתנחלות יצהר שבשומרון. אחד החיילים נזקק לטיפול רפואי, ופונה לבית החולים "בילינסון" שבפתח-תקווה.

 

צה"ל ערך בהתנחלות תרגיל להתמודדות עם אירוע טרור או חדירה ליישוב, שבו השתתפו גם אנשי כיתת הכוננות המקומית. אלא שבמהלך העניינים, התקדמה לעבר הכוחות קבוצה של כ-30 צעירים בני 16-17, חלקם רעולי פנים, ואז החלה לחסום אותם.

 

אחר כך ניקבו המתנחלים צמיגים של שני כלי-רכב צבאיים, השליכו נורות צבע, יידו אבנים והבעירו צמיגים. נוסף על כך, עצרו חלק מהצעירים את זרם החשמל לשער אלקטרוני, כדי למנוע את פתיחתו.

 

במערכת הביטחון הביעו זעם לנוכח הדברים, ואמרו כי "מדובר בביזיון ובתעודת עניות לתושבים במקום". גורמים שם אף הוסיפו: "צה"ל הגיע למקום כדי לקיים תרגיל וזאת התודה. פשוט בושה".

 

התקיפה הערב מצטרפת לאירוע חמור שהתרחש ביצהר בשבוע שעבר, שבו הותקף הרכב שבו נסעו מח"ט שומרון ומג"ד הגזרה באבנים ובקבוקי צבע, זמן קצר לאחר חלוקת צווי הקפאת הבנייה במקום. הצבא העביר את הדיווח על כך למשטרה רק למחרת.

 

מיידי האבנים ברחו מהמקום. גורמים בצה"ל הודו כי מדובר באירוע חמור שבו ניסו מתיישבים לפגוע בכוחות צה"ל ולהפריע לעבודתם. נוסף על כך, נבדק חשד שלפיו נוקב גלגל של אחד מכלי הרכב במהלך האירוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עימות ביצהר (ארכיון)
צילום: רעיה ליבמן
מומלצים