שתף קטע נבחר

הסרטון השני: עוד פרטים על צוות המחסלים

צוות החקירה בדובאי לא מרפה, ובסרטון חדש המתפרסם הערב, מתבררים עוד פרטים על צוות החיסול של בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח. מצלמה בפרוזדור צילמה את ה"טניסאים" שחיפשו את חדרו של מבחוח

המבוכה סביב חיסולו של בכיר חמאס, מחמוד אל-מבחוח, בדובאי גוברת כאשר הערב (יום ד') שודר סרטון נוסף המתעד את המחסלים מנמל התעופה בדובאי ועד חדרו של אל-מבחוח. מצלמה בפרוזדור הקומה השנייה תיעדה את ה"טניסאים" מוודאים היכן נמצא חדרו של מבחוח. בסרטון החדש נראים עוד חברים בצוות החיסול.

 

 

והנה סדר האירועים בסרטון שראיתם:

 1. פוסטר ובו תמונות 11 המתנקשים עם הכיתוב "מבוקשים".
 2. מייקל וג'יימס מגיעים לשדה התעופה.
 3. גייל וקווין מגיעים לשדה התעופה.
 4. מייקל וג'יימס מגיעים למלון ועושים צ'ק אין.
 5. קווין מגיע לחדרו בבית המלון.
 6. פיטר נפגש עם חבר צוות אחר בשדה התעופה.
 7. פיטר מסתובב במרכז קניות.
 8. המתנקשים מגיעים למרכז קניות בדובאי, בזמנים שונים.
 9. קווין נכנס לשירותים ויוצא בתחפושת
 10. אחד מהמחסלים סוקר את המלון לפני שאל-מבחוח מגיע
 11. גייל עוזבת את המלון הראשון שבו שהתה
 12. חברי החולייה מגיעים למלון אחר, שבו נמצאים חברים נוספים בה.
 13. גייל מגיעה למלון אחר בניסיון להסוות את זהותה
 14. מחמוד אל-מבחוח מגיעה למלון "בוסתן רותאנה" וחלק מחברי החולייה צופים בו
 15. ניתן לראות שהצילום הוא חמש שעות לפני הרצח
 16. גייל מגיעה למלון האחר, שבו חברים נוספים בצוות החיסול.
 17. קווין מגיע למלון אחר, משתמש במחשב שלו
 18. פיטר מגיע למלון "בוסתן רותאנה" ומסתובב בלובי
 19. חברי חולייה נוספים מגיעים למלון ומתחילים להגיע לאותו החדר

 

ראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, קרא מוקדם יותר לפתוח בחקירה מקיפה לבדיקת השימוש בדרכונים בריטיים על-ידי צוות המחסלים שהרג את בכיר חמאס. בראיון לרדיו LBC הלונדוני, אמר בראון: "אנו בודקים את הנושא הזה. יש לפתוח בחקירה מקיפה, הדרכון הבריטי הוא מסמך חשוב שיש להשתמש בו בזהירות. יש לאסוף ראיות לגבי מה שהתרחש ולבדוק כיצד הצליחו לעשות זאת. עם זאת, עד שנבין מה קרה, אסור לצאת בהצהרות".

 

ה"גרדיאן" דיווח היום שהיחידה לחקירת פשע מאורגן (SOCA), שבראשה עומד סר איאן אנדריוז, החלה לחקור את השימוש בדרכונים בריטים בחיסול. "אנו מסייעים לרשויות בדובאי. התחלנו לחלוק עמם מידע ומתקיימים מפגשים בין אנשי היחידה לגורמים מדובאי", אמר דובר SOCA. היחידה נחשבת לגרסא הבריטית של ה-FBI, והוקמה בשנת 2006 על-ידי ראש סוכנות הביון MI-5 סטיבן לנדר. למרות החשדות וההאשמות שהטיחו פוליטיקאים בריטים במוסד, בסוכנויות הביון בבריטניה נמנעים מלהאשים את ישראל באופן פומבי.

  

גם באירלנד התרעמו אתמול על השימוש שעשו חברי חוליית החיסול בדרכונים איריים, אולם במקרה זה נראה שלא נעשה שימוש בזהויות של אזרחי המדינה, והרשויות באירלנד הבהירו כבר כי הדרכונים מזויפים. מלבד מספרי הדרכונים שאינם קיימים ברישומים, מטרידה העובדה שחלק מהמצולמים מופיעים בתמונות כשהם מרכיבים משקפיים. לפי הנחיות משרד הפנים האירי, לא ניתן להצטלם לדרכון עם משקפיים.

 

העיתון הבריטי "דיילי מייל" ציין גם כי חלק מהמחסלים מחייכים בתמונת הדרכון שלהם, בניגוד להנחיות בבריטניה ואירלנד, שאינן מתירות לאזרחיהן לחייך בתמונות המופיעות במסמכים רשמיים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המבוכה גוברת. עוד תמונות
צילום: רויטרס
מומלצים