שתף קטע נבחר

גם רוחמה אברהם מנסה לתווך בין לבני למופז

השרה לשעבר רוחמה אברהם-בלילא עברה בימים האחרונים בין הלשכות של לבני, מופז ודיכטר בכנסת בניסיון לגשר על הפערים ולמנוע את פילוג קדימה

בשעה שהמתיחות בצמרת קדימה שוברת שיאים חדשים, גורם חדש נכנס לתמונה בניסיון לתווך בין יו"ר המפלגה, ציפי לבני, ובין חברי הכנסת שאול מופז ואבי דיכטר, המעוניינים להקדים את הפריימריז לראשות המפלגה. הערב (יום ד') נודע ל-ynet כי חברת הכנסת רוחמה אברהם-בלילא, הנחשבת לאחת הדמויות החזקות במפלגה, קיימה בימים האחרונים פגישות עם השלושה, ובדקה עמם את האפשרות להגיע לפשרה ולהרגיע את המתיחות.

 

אברהם-בלילא עברה בימים האחרונים בין הלשכות של לבני, מופז ודיכטר בכנסת, בניסיון לגשר על הפערים בין האישים, ולמנוע אפשרות של פילוג במפלגה. כל זה קורה לנוכח סירובה של לבני להקדים את הפריימריז, ועל רקע החלטתו של מופז לתחום בזמן את קבלת ההחלטה בנוגע לבחירות המקדימות.

 

בקדימה מעריכים כי נכון לעכשיו מתקשה מופז לגבש סביבו מספיק חברי כנסת כדי להקים סיעה חדשה. "אולי יש שישה חברי כנסת", העריכו בכירים בקדימה, "אך זה לא מספיק. מופז רוצה לצאת עם תשעה או עשרה חברי כנסת, ואת זה אין לו כרגע. גם מי שהיה בקבוצת השישה שהביעו הסכמתם להתפלג - מתלבטים לאחרונה". הערכה זו מגבירה את האופטימיות בקרב בכירים בקדימה, המאמינים כי "בסופו של דבר ניתן יהיה להגיע להבנות ולשמור על המפלגה".

 

בנוסף אמרו בכירים במפלגה כי למופז אין נכון לעכשיו רוב בקרב חברי הסיעה, כדי להקדים את הפריימריז. "מופז יכול להביא הצעה לסיעה, אך הוא לא עושה זאת", אמר אחד מחברי הכנסת בקדימה ששמו הוזכר לפני כחודשיים כמי שעשוי לפרוש ולעבור לליכוד. "הוא יודע שאין לו רוב, והוא לא יצליח לשכנע את חברי הכנסת לקיים פריימריז בעת הזו".

 

יו"ר סיעת קדימה, דליה איציק, ניסתה גם היא לתווך בין הצדדים, ללא הצלחה מרובה. בימים האחרונים הזכירו חברי כנסת שונים את שמה של אברהם-בלילא כמי שיכולה, אולי, להרגיע את הרוחות במפלגה. אברהם-בלילא הסכימה לנסות ולתווך, וכאמור, פתחה במסע דילוגים בין הלשכות, בניסיון לגבש שורה של הבנות שינמיכו את גובה הלהבות במפלגה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוחחו. מופז ואברהם-בלילא
צילום: גיל יוחנן
מומלצים