שתף קטע נבחר

כיף לא נורמלי - BioShock 2

BioShock 2 הוא משחק משובח, עם עלילה משובחת, תשומת לב מטורפת לפרטים ומבחר גדול של כלי נשק ואויבים. הצילו את האחות הקטנה

בשנת 2007 נחת על מדפי החנויות ברחבי העולם BioShock - משחק מחשב חדש שהפך את עולם המשחקים על פיו. המשחק הציג גרפיקה מתקדמת ביותר לצד אפקטים שטרם נראו כמוהם. כמו כן, הציג המשחק רעיון חדש לגמרי שמאז הרבה משחקים אחרים כבר הספיקו להעתיק.

 

השחקן נכנס לנעליו של ג'ק, אדם ששרד התרסקות מטוס והגיע בדרך כלשהי לעיר האבודה Rapture, עיר תת-מימית אפלה, השורצת יצורים קטלניים דמויי זומבים הנקראים Splicers ועוד שלל יצורים לא סימפטיים בכלל. Rapture

 

 לא תמיד היתה עיר אפלה וקודרת, אלא שכמה שנים קודם לכן, גילתה מדענית צעירה בשם בריג'יט טננבאום את ה ADAM – נוזל אשר נמצא אצל יצורים מימיים שיכול להבריא בני אדם ולשקם איברים פגועים.

 

בריג'יט מתחברת לגנגסטר בשם פרנק פונטיין, וביחד הם מוצאים דרך יעילה אך אכזרית למדי כדי לגדל את ה ADAM לכמויות מסחריות בכך שהם שותלים את היצורים המימיים הללו בקיבות של ילדות קטנות שנלקחו מבתי היתומים של פונטיין, ונקראות Little Sisters.

  

 

חליפת צלילה עם כוחות על

עלילת ביושוק 2 מתחילה כשמונה שנים לאחר העלילה של המשחק הראשון, בשנת 1968. הפעם אתם מגלמים Big Daddy, שהוא למעשה חליפת צלילה ישנה עם כוחות על טבעיים.

 

לרוב ה-Big Daddies אין יכולת מחשבה עצמאית, אולם אתם מגלמים ביג דדי לא רגיל, אלא מהדגם הראשון, שהיה לו את האופציה להשתמש בפלזמידים, שהם למעשה שיפורים גנטיים שונים שתמצאו במהלך המשחק שיאפשרו לכם לירות כדורי חשמל, לדוגמה, להשתמש ביכולת על חושית כדי להרים ולזרוק חפצים מרחוק, וכמובן יכולת לירות כדורי אש ישר מהיד שלכם.

 

ישנם עוד פלזמידים שאותם תקבלו במהלך המשחק שיעזרו לכם במשחק גם להתמודד עם הספלייסרים וגם עם המשימות השונות שיינתנו לכם על ידי האנשים שמנסים לעזור לך לצאת מהעיר ולהציל את כל הילדות שתמצאו במהלך המשחק.

 

להציל את האחות הקטנה

אז נכון, המטרה שלכם באופן אישי היא לצאת מהעיר Rapture האפלה ולהשאיר את הצרות והיצורים הרחק מתחת לפני האוקיינוס.

 

אולם, במהרה תבינו כי עליכם להציל את כל הילדות הקטנות, וזו למעשה מטרת המשחק האמיתית. עוד לפני שתבינו אתם תיקשרו חזק חזק לילדות הקטנות האלה ותחושת האבהות לא תרפה ממכם כשתצטרכו להוריד אותן מכתפכם, שם הם נמצאות כאשר הן עליכם, ולשים אותן על הרצפה ליד גופה כדי שיאספו ממנה את החומר אותו כולם מחפשים, הלא הוא ה-Adam כמובן.

 

אבל מיד לאחר שהילדה הקטנה תתחיל לאסוף את החומר, יתחילו להגיע המוני Splicers שמסוגלים להריח את החומר ולמצוא אתכם מהר מאוד. המטרה שלכם מהרגע הזה היא פשוט להדוף אותם ולא לתת להם להפריע לילדה הקטנה שלכם.

 

תחושת הקשר (לפחות אצלי) ל Little Sisters מגיעה בכל הדרה כשאתם מגיעים לפתחי האוורור שנמצאים ברחבי העיר. כשתגיעו לאחד כזה, תוכלו לבחור להציל את הילדה ולתת לה לברוח דרך פתח האוורור, או לקחת ממנה את ה Adam, דבר שיעצים את כוחכם, אבל לילדה זה יהיה יותר מדי והיא תמות.

 

פה תחושת האבהות ממש תופסת פיקוד, ולי היה ממש קשה לקחת מהילדה את ה Adam שלה ובכל פעם מצאתי את עצמי מציל אותה ונותן לה לברוח דרך פתח האוורור.

  

כמובן, מי שתבוא בסופו של דבר לקחת את הילדה הקטנה ממכם ולנסות להרוג אתכם סופית היא ה Big Sister, סוג של גרסה נשית שלכם, גם לה יש חליפת צלילה אך פיזורה הרבה יותר נשית ורזה.

 

הביג סיסטר, בניגוד אליכם, זריזה מאוד אבל די צפויה וכמעט תמיד תוכלו לצפות מאיפה היא תבוא, ולהפתיע אותה עם מתקפה משולבת של כלי-נשק.

 

כמובן שאם יצא ונהרגתם במהלך המתקפות של האויבים שלכם במשחק, תוכלו תמיד לחזור לחיים בתא ה-Vita Chamber הקרוב למקום בו נהרגתם. לרוב יש אחד כזה בקרבת מקום, מה שגורם למשחקיות להיות רציפה ולא להיקטע בגלל שנהרגתם. כמו כן, היצורים שהרגו אתכם יחכו לכם באותו המקום עם אותה כמות אנרגיה, כדי שתוכלו לסיים את העבודה ולא לבזבז עוד זמן.

 

 

עלילה מושקעת

עלילת המשחק היא בהחלט אחד מהאלמנטים הבולטים בו. אין ספק שהחברים ב 2K השקיעו מאוד בעלילה והצליחו לספק משחק מותח, עם עלילה מעניינת ומתפתחת שממשיכה את קודמו בצורה יפה מאוד. העלילה מתפתחת בצורה מאוד נקייה ולא רואים קפיצות משונות בעלילה, כמו למשל במשחקים בסגנון Dark Void בהם העלילה מעט תלושה מהמציאות.

 

כיאה לדמות מגודלת ומגושמת, מהירות התזוזה שלכם מוגבלת ומרגישה די כבדה.

 

כשהבקרים של האקסבוקס עליה בדקנו את המשחק רטטו כשקפצנו והמים מסביב ניתזו לכל עבר, ממש הרגשנו כי אנחנו חלק מיצור גדול מימדים וכבד ביותר, שאמנם מעט איטי, אך בהחלט מאסיבי ולא היינו רוצים להיות הספלייסרים שנתקלים בו.

 

כמות כלי הנשק במשחק גם היא לא קטנה, וכוללת רבים מהם, אותם תאספו במהלך המשחק, כגון מכונת יריה (בסגנון שליחות קטלנית), רובה פילים, תותח, המקדחה המפורסמת ועוד שלל כלי משחית שיעזרו לכם להתמודד עם כל היצורים השונים במשחק.

 

אחד מכלי הנשק השימושיים ביותר שמצאנו במשחק היה כמובן רובה המשגר משדר אלקטרוני שאם תירו אותו על מכונות, מצלמות או מכונות יריה, תוכלו לשלוט עליהם באמצעות שימוש בשיטות פריצה קלילות, שימושי ביותר!

 

שנות ה-60 עד הסוף

כדי להכניס את השחקן לאווירת שנות ה-60, בה כאמור מתרחשת עלילת המשחק, הצליחו לשחזר במשחק את האווירה של אותה התקופה באמצעות פס קול מרשים ביותר. במקומות רבים במשחק תמצאו מכונות או חפצים המשמיעים מוסיקה אותנטית של התקופה, עם שידורי טלויזיה או קריינות שמתאימים בצורה מדוייקת למדי לתקופה ההיא ותורמים רבות לעלילה ולאווירה.

 

הדקדוק בפרטים ניכר אף הוא במשחק בצורה מאוד בולטת, כאשר בכל חפץ שתתקלו בו או אפילו אם סתם תלכו לחקור מקומות נידחים ברחבי העיר, תחזרו להיתקל בכל פעם בחפץ ובפוסטרים הלקוחים מהתקופה ההיא.

 

מעצבי המשחק עשו עבודה מדהימה בשחזור העיצוב והאופנה שהיתה הסטנדרט של 1968, ולכן תמצאו טרנזיסטורים, מקררים או אפילו מכונות שתיה עם עיצוב "רטרו" מדהים ביופיו ובנאמנותו למציאות. אפילו חליפת הצלילה בה אתם חיים במהלך המשחק עשויה כמו חליפות הצלילה של פעם, עם הרבה ברזל ומעט מאוד יכולת תזוזה.

 

ריבוי משתתפים

בניגוד למשחק הראשון, בו לא היתה אפשרות למשחק מולטיפלייר בכלל, בביושוק 2 החליטה חברת 2K להצטרף לזרם המקובל מאוד בתקופה האחרונה ולהוסיף את אפשרות המשחק המקוון גם במשחק הזה, שלכאורה הסיפור שלו בכלל לא מאפשר הכנסת מולטיפלייר אליו.

 

אולם, בכל זאת הצליחו להכניס מצב מולטיפלייר שלא מבייש את הפירמה. במשחק ישנם שבעה מצבים מהם תוכלו לבחור להתחרות. המצבים כוללים את מצב Survival of the Fittest שידרוש מכם פשוט להיכנס ולהרוג כמה שיותר שחקנים, איש איש לעצמו, כאשר המנצח הוא הראשון שמגיע ל-20 הריגות, המצב הזה מעולה להוצאת אגרסיות ופשוט כיף חיים.

 

Civil War דומה לקודמו אך הפעם אתם מחולקים ל-2 קבוצות, כאשר כל קבוצה צריכה להגיע למספר הריגות וכך לנצח, הקבוצה הראשונה שתגיע למספר הזה תנצח. ב-Last Splicer Standing לא תזכו לחזור למשחק לאחר מותכם, אלא ינצח בו מי שמצליח לשרוד אחרון.

 

מצב נוסף שדומה ל"תפוס את הדגל" זה מצב ה-Capture the Sister שבו על קבוצה אחת לשמור על האחות הקטנה שלהם, בעוד הקבוצה האחרת צריכה לתפוס את הילדה הקטנה ולשים אותה בפתח האוורור הממוקם בקצה השני של השלב. Adam Grab הוא מצב בו יש אחות קטנה אחת ברחבי השלב, עליכם למצוא אותה ולהחזיק אותה ליותר מ-3 דקות, השחקן הראשון שיצליח במשימה הזו ינצח. כמו כן, יש למצב הזה גם מצב קבוצתי, בו המטרה היא אותה המטרה אך עושים זאת בקבוצה.

 

המצב האחרון בו תוכלו לבחור במולטיפלייר הוא מצב ה Turf War בו תקבלו במהלך המשחק נקודות מסוימות בשלב אותן תצטרכו למצוא ולשלוט. הקבוצה שמוצאת יותר נקודות ושולטת עליהן יותר זמן, תנצח.

 

אז מי נבחר להיות הביג דדי, אתם בטח שואלים. ובכן, בכל המצבים פרט ל Capture the Sister, תהייה איפשהו בשלב חליפת ביג דדי, שמי שימצא אותה יהפוך להיות הביג דדי, מה שייתן לו את האפשרות לירות ממבחר הנשקים והכלים של הביג דדי, כאשר השחקן הזה ימות, החליפה שוב תופיע במקום מקרי במסך. במצב של Capture the Sister, שחקן אחד מכל קבוצה ייבחר להיות הביג דדי, וכאשר השחקן הזה ימות, איתו ימות גם ה Big Daddy להמשך המשחק.

 

 

  

מתכון מנצח

הדבר היחיד שהפריע לנו במשחק היה מסכי ההמתנה הארוכים בין שלב לשלב, לפחות בגרסת ה-XBOX בה שיחקנו הם היו ארוכים מדי וקצת משעממים, אבל חוץ מזה, המשחק כמעט מושלם.

 

לא במקרה המשחק מככב במגזיני המשחקים ברחבי העולם ונמצא במקום הראשון בטבלאות המכירות לכל הקונסולות, BioShock 2 הוא בהחלט משחק משובח, עם עלילה משובחת, תשומת לב מטורפת לפרטים ומבחר גדול של כלי נשק, אויבים, כלים וכיף לא נורמלי, למשחק יש מתכון מנצח. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים