שתף קטע נבחר

פנסוניק BD60: נגן Blu-ray מקושר

פנסוניק מציגה נגן בלוריי איכותי בעל ביצועי תמונה, תגובה ושמע טובים - וחיבור לאינטרנט המאפשר צפייה בסרטוני יוטיוב ואחרים. בדקנו

ה- BD60 של פנסוניק, מצטרף לחבורת נגני ה- Blu-ray של החברה שנמכרים בישראל. הוא מציע איכות תמונה מרשימה וגם את Viera Cast - חיבור אינטרנטי שמאפשר לגלוש דרך הטלויזיה באתרים כגון Picasa ו- YouTube.

 

ה- BD60 לא יתפוס מקום רב מדי על המזנון בסלון, שכן הוא צנוע למדי בגודלו (אינו עמוק במיוחד). החזית כוללת את לוגו הבלוריי הכחלחל, צג מידע עם ספרות תכלכלות ומגש דיסקים.

 

המכשיר מפגין איכות יצור וגימור טובה, מגש הדיסקים נראה (ומרגיש) יציב מספיק, מאחור ישנו מאוורר אשר קולו נשמע חלושות כאשר מקרבים את האוזן למכשיר.

 

 

בצד ימין של הנגן, בחלקו העליון ממוקם לחצן פתיחה / סגירה של המגש ואם מושכים לכיוון מטה מכסה מתגלה שורת לחצנים שמאפשרת שליטה בסיסית על הניגון וכוללת גם כניסת USB וחריץ לכרטיסי זיכרון מסוג SD או SDHC.

 


צילומים: ליאור קורן, dtown

 

אם רוצים להנות מתכונת ה- BD-Live שמאפשרת להוריד תכנים נוספים הקשורים לכותרי בלוריי (כמו מידע על שחקנים, משחקים ועוד), יש לחבר לנגן כרטיס זיכרון SD, בגודל 1GB לפחות - עליו יאוחסנו תכנים אלו.

 

רשימת החיבורים כוללת רשת קווית 10/100, יציאות וידאו: HDMI, קומפוננט, קומפוזיט, ויציאות אודיו מסוג RCA סטריאו וגם יציאה אופטית.

 

השלט הרחוק מזכיר בעיצובו את שלטי טלויזיות הפלזמה או LCD של פנסוניק, אך מיקום הלחצנים בו שונה לגמרי, במרכזו נמצאים ארבעה לחצני שליטה מוקפים בלחצנים האחראים על פעולות בלוריי "קלאסיות" כגון העלאת Pop Up Menu ועוד.

 

Viera Link

בחלקו העליון של השלט, ממוקמים מספר לחצנים המאפשרים לשלוט על טלויזיות פנסוניק.

 

לחילופין, ניתן להשתמש בשלט הטלויזיה לשלוט על פעולות ה- BD60, הנגן נבדק עם מסך פנסוניק V10 דרך חיבור HDMI, הופעלה תכונת Viera Link שהפכה את שלט הטלויזיה לשלט הבלוריי וחוסכת המצאותו של שלט אחד בסלון.

 

הגדרות

 גם כאן, מי שמורגל בתפריטי טלויזיות פנסוניק, ירגיש בבית למראה הגרפיקה הכחולה / צהבהבה, בפונטים גדולים וברורים.

 

אודיו

ה- BD60 תומך כמובן בפורמטי האודיו HD של תקן Blu-ray, כמו בשאר הנגנים, ניתן להעבירם אל רסיבר קולנוע ביתי תומך רק דרך יציאת HDMI, או לחילופין, להמירם לפורמט PCM. פנסוניק הטמיעה בדגם זה גם תכונה המכונה Remaster – שפועלת רק ב- PCM דו ערוצי ומתיימרת לשפר את איכות הצליל הנשמע.

 


 

וידאו

תפריט הגדרות הוידאו, מאפשר להוציא תמונה באיכות מקסימלית של 1080, עם תמיכה בפורמט 24p שהגיע לסלון הביתי עם לידתו של הבלוריי (24 תמונות בשניה, כמו בסרטים שמוקרנים בבתי הקולנוע).

 


   

הפעלת Blu-ray

ה- BD60 התגלה כנגן בעל מהירות תגובה ממוצעת למדי, הכולל גם "מצב מהיר" שניתן להפעלה דרך התפריט ומשפר במעט את התגובות - במיוחד בחזרה לנגינת הסרט לאחר מצב STOP.

 

זמני תגובה

בדיקת דיסק הדגמה The Sound of High Definition

טעינה 27.7 שניות, במצב מהיר 26 שניות.

ממצב כבוי לגמרי, עם דיסק במגש 32.6 שניות.

חזרה לסרט ממצב STOP – 3.5 שניות, במצב מהיר 2.6 שניות בלבד.

 

בדיקת סרט - ספיידרמן 3

זמנים דומים לכותר הקודם, טעינה – 27.5 שניות, במצב מהיר 25 שניות.

 

ממצב כבוי למצב פועל ללא דיסק במגש: 8.2 שניות במצב מהיר.

 

איכות התמונה התגלתה כמצויינת, עם יכולת עיבוד וידאו איכותית, הפרדת גוונים, חדות ותמונה חלקה ללא גרעיניות מיותרת.

 


  

גם בבדיקה של כותרי DVD , עם שיפור איכות ( Upscale ) לרזולוציה של 1080p, הציג ה- BD60 יכולת חידוד וגם הפרדה טובה בין גוונים, בדקנו זאת מול יכולת Upscale של פלזמה פנסוניק V10 וה- BD60 הפגין תוצאה משופרת לעומת ה- V10 שגם היא אינה קוטלת קנים בתחום זה.

 

הפעלת תכני מדיה

 

נגן ה- Blu-ray BD60 מסוגל לנגן תכנים שונים דרך מספר התקני מדיה, לא מדובר עדיין בגמישות של סטרימר למשל, אבל נראה שבין דור לדור חדש של מכשירים, מתווספות יכולות חדשות בתחום זה.

 

USB – קורא קבצי MP3+JPEG

כרטיסי זיכרון SD/SDHC – ניתן להציג תכני AVCHD + MPEG2 + JPEG

תמיכה במדיות CD / DVD/ BD

 

מי שיחפש תמיכה בפורמט DivX, ימצא אותה רק בדגם היקר יותר BD80.

 

בדקנו תמיכה בניגון וידאו AVCHD, הכנסנו כרטיס זיכרון SD שכולל קטעי וידאו שצולמו במצלמת FULL HD של קנון, על המסך עלה תפריט המדיה, בתחילה נראה שהמכשיר מזהה רק קטע וידאו יחיד מהמצלמה, אבל לאחר שהתחלנו לנגן אותו, התברר כי כל הקטעים "נמצאים שם" ומנוגנים האחד לאחר השני, כאשר ברשימה שעל המסך, מוצג משום מה רק הקטע הראשון.

 

ניגון קבצי הוידאו פעל בצורה חלקה, עם איכות תמונה מצויינת ותגובות מהירות של המכשיר לפקודות כמו דילוג בין קטעים ועוד.

 


 

אינטרנט - Viera Cast 

אחת מהתכונות המעניינות בדגם זה, היא היכולת לגלוש לאתרי אינטרנט, בארה"ב, למשל, תכונת Viera Cast הוכנסה במספר דגמים של מסכי פלזמה פנסוניק, בישראל, ניתן למצוא אותה נכון להיום רק בדגם Blu-ray זה.

 

גרסת הקושחה איתה הגיע המכשיר שנבדק, סירבה להפעיל את שירות האינטרנט, גם לא ניתן היה לבצע עדכון אוטומטי דרך הרשת. עיון באתר החברה גילה גרסת קושחה 2.2, ברשימה באתר, מראה שמדובר כבר בעדכון קושחה שישי למכשיר וטוב לראות שהחברה פעילה ומחדשת בענין זה.

 

את הקובץ, יש לצרוב על דיסק CD בלבד ולהתקינו על פי הוראות היצרן. לאחר מכן, נפתחה אפשרות הגלישה ועל המסך הוצג החלון הראשי של Viera Cast. נכון לעכשיו, ישנה גישה לשירות YouTube או Picasa.

 


 

באתר יוטיוב, ניתן לחפש סרטוני וידאו באופנים שונים, לחיצה על חלון הסרטון פורשת אותו על כל המסך, רק חבל שלא ניתן לצפות בסרטונים בגרסאות HD.

עם קו אינטרנט במהירות 5MB, קטעי הוידאו ירדו ללא עצירות או שיהוקים, לאחר טעינה ראשונית של כ- 10 שניות.

 


 

תמונות

על גבי המסך, מוצגות התמונות השונות בתצורה תלת מימדית, כאן ניתן לצפות בתמונות ברזולוציה גבוהה ובאיכות טובה בהחלט. 

 


 

ישנה גם אפשרות צפיה בתמונות בתצורת מצגת שקופיות, התמונות מתחלפות באופן זריז למדי והמצגות מלוות במוזיקת רקע. אם יש ברשותכם חשבון תמונות באתר, תוכלו לצפות בו ישירות במסך הטלויזיה.

 

חיפוש תמונה מתבצע בעזרת הקלדת אותיות (בדומה למקלדת נומרית של טלפון סלולרי), כאשר בכל הקלדה של אות נוספת, מתבצע חיפוש בהתאם למחרוזת הקיימת.

למעוניינים, ניתן להחליף את ממשק החיפוש גם למקלדת וירטואלית מלאה, נראה שחשבו כאן באופן יסודי על ענין החיפוש.

 

ניתן לשנות את שפת החיפוש, יש ברשימה שפות רבות, לצערנו ללא עברית.

 


 

 

את חווית האינטרנט מצאנו כחיובית, החיבור פועל באופן יעיל למדי, עם מהירות תגובה מספקת בדרך כלל ונקווה כי החברה תוסיף גישה לאתרים נוספים בגרסאות הקושחה הבאות.

 

תמיכה באיזורים

כותרי BD --- איזור B (אירופה וישראל).

 

כותרי DVD --- איזור 2 (ניתן לשינוי לכלל האיזורים על ידי שלט מיוחד דרך אגף השירות).

  

כמו שאר מרעיו לתחום ה- BD, גם ה- BD60 נתקל בבעיה שאינה טמונה דווקא בתפקוד המכשיר הספציפי שעשה עבודתו נאמנה אלא בנסיבות בהן הוא נמכר כאן, מחירי הכותרים היקרים בישראל מעלים את חשיבות אפשרות רכישת כותרים זולים בארה"ב מה שמתאפשר רק בדגם אחד (JVC) שנמכר בישראל.

 

סיכום

ה- BD60 של פנסוניק ניתן לתיאור במילה אחת: מהוקצע. הוא בנוי היטב, פועל באופן חרישי, במהירות תגובה מקובלת ועם איכות תמונה מצויינת, גם המחיר הינו סביר בהחלט ביחס למתחרים שלו בישראל. מי שאין ברשותו רסיבר מודרני הכולל כניסות HDMI, יאלץ לחפש נגן BD יקר יותר שכולל 5.1 או יותר כאלו.

 

בנוסף, ישנה תמיכה במספר פורמטי מדיה (דרך USB או SD) וגם חיבור אינטרנט, שיכול לעזור בהפגת שעמום של מספר שעות תוך כדי צפיה במגוון תמונות או סרטוני וידאו של יוטיוב וכמו תמיד, אנחנו תומכים בהחלט בחיבור של אינטרנט ומסך הטלויזיה.

 

פנסוניק BD60

 

ציון:מחיר: 2,290 ש"ח, עם אחריות של יורוקום, יבואנית פנסוניק

 

בעד: איכות תמונה, איכות גימור, כניסת כרטיסי זיכרון SD.

נגד: אין 5.1/7.1 יציאות אנלוגיות, פתוח ל- ZONE B בבלוריי
שורה תחתונה: מהוקצע ואיכותי

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוטיוב בנגן הבלוריי. BD60
בשיתוף dtown
מומלצים