שתף קטע נבחר

משהו מסריח בכנסת: "לא ניתן לעבוד בריח הזה"

יושבי אחת הקומות באגף החדש במשכן התלוננו על ריח של ביוב. בכנסת הסבירו כי מדובר בבעיה בניקוז מערכת המיזוג - שטופלה. אחד הח"כים: "רק שלא יגידו שהפוליטיקה מסריחה"

משהו רקוב במשכן הכנסת? לא פעם מתלוננים חברי כנסת על "ריח רע" שנודף ממהלכים פוליטיים או מהצעות חוק שונות המוגשות לבית המחוקקים. בימים האחרונים, לא מעט מחברי הכנסת, עוזריהם הפרלמנטריים ועובדים אחרים של המשכן חווים סירחון מסוג אחר - הרבה יותר מוחשי.

 

יושבי אחת הקומות באגף הוועדות החדש, מתלוננים כי בימים האחרונים מורגש ריח חריף של ביוב באזור מסדרון הוועדות. "פשוט אי אפשר לעבוד ככה, זה ריח נוראי", העידה אחת העוזרות הפרלמנטריות. "זה גורם כאבי ראש נוראיים, בחילות וסחרחורות. אי אפשר להתרכז בשום דבר, צריך להריח כדי להבין באיזה סירחון מדובר".

 

"היו ימים שהריח נפסק בצהריים, והיו ימים שהוא נמשך לאורך כל היום", הוסיפה העוזרת, "התלוננו למִנהל הכנסת". אחד הח"כים שסבל מהריח הוסיף בגיחוך: "כדאי שיתקנו את התקלה במהירות, כדי שלא יגידו יותר שהפוליטיקה מסריחה". עוזר אחר סיפר: "אני אמנם לא יושב במסדרון המדובר, אבל עברתי שם פעמיים וברחתי מהריח. אני כבר כמה שנים בכנסת, ודבר כזה עוד לא היה כאן".

 

מהכנסת נמסר בתגובה כי "לאור התלונות, נערכה בדיקת צוות התחזוקה

- והבעיה אותרה וטופלה. ננקטו אמצעים מתאימים שהתופעה לא תחזור. הבדיקה העלתה כי מכל שבו מתנקזים במהלך תקופת הקיץ מי העיבוי של מערכת המיזוג נמצא יבש (בשל הפעלת מערכת החימום שאיננה מפרישה מי עיבוי). יובש המכל הוא שגרם לריחות הלא נעימים. כדי למנוע ריחות כאלה במכלי ניקוז הפזורים בכנסת, הוחלט שצוות התחזוקה ידאג שהם יהיו רטובים - למניעת התופעה".

 

עובדי הקומה דיווחו ל-ynet שאכן, משעות הצהריים היום נעלם הריח הרע - אולם הוסיפו, כי הם עדיין חוששים שכמו בימים הקודמים, הוא ישוב למחרת הבוקר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מליאת הכנסת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים