שתף קטע נבחר

פרס הספריות הציבוריות לסופר ינץ לוי

הפרס, בסכום 40 אלף שקל, יוענק לסופר ינץ לוי על ספרו "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה", סיפור על דוד לא רגיל שאוהב לספר סיפורים

פרס הספריות הציבוריות בישראל יוענק ב-8 במרץ לסופר ינץ לוי, במסגרת כנס מולטי ידע השנתי שנערך על ידי מרכז ההדרכה לספריות. הפרס, בסכום 40 אלף שקלים, יוענק ללוי על ספרו "הרפתקאות דוד אריה בערבות רומניה" שראה אור בהוצאת זמורה-ביתן ב-2007. הספר נבחר מבין עשרות ספרים שהוגשו לועדת הפרס מטעם ספריות בכל רחבי הארץ. ועדת הפרס הדגישה כי ההחלטה התקבלה פה אחד.

 

יו"ר ועדת הפרס ואיש התקשורת, שמואל שם טוב, אמר כי פרס הספריות הציבוריות המוענק השנה לראשונה יהפוך למסורת שנתית. הפרס מוענק לספר שראה אור ב-4 השנים האחרונות. "אנו פותחים מסורת חדשה שבה הספריות הציבוריות מעודדות את תחום ספרות הילדים ואת סופרי הילדים בישראל", אמר שם טוב, "את הספר הזוכה בוחרים הספרנים בהתאם לקריטריונים של איכות, עניין, עיצוב ושפה".

 

הספר הזוכה הוא השלישי בסדרת ספרי דוד אריה והוא זכה להצלחה רבה גם בחנויות הספרים. דוד אריה, גלגול מודרני של הברון מינכהאוזן, הוא דוד לא רגיל שאוהב לספר סיפורים לא רגילים. במסע לרומניה הוא מספר מעשיות

על מפגשים בענקים, מאבקים בשדים וטיפוסים על עננים בדרכו הגוזמאית.

 

הספר מלווה מאיוריו של יניב שמעוני. מחבר הספר הוא סופר, תסריטאי, טייל ומרצה לתרבות הודו, עורך, מתרגם ומורה לכתיבה. לצד סדרת ספרי הרפתקאות דוד אריה פרסם בשנים האחרונות גם את הרומן "הימאליה בשר ודם" (זב"ם), "מי תהום" (הקיבוץ המאוחד).

 

כמו כן, כתב לסדרת הדרמה "חמישה גברים וחתונה" ששודרה בערוץ 10, לסדרה הדוקומנטארית "לונדון פינת בן יהודה" בהנחיית ירון לונדון ולסדרה "שירות חדרים" של ערוץ 2. בעבר שימש כעורך בכיר בהוצאת "ידיעות ספרים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לוי. הראשון בפרס הספריות
צילום: גיא רייביץ
לאתר ההטבות
מומלצים